Mamak'lı Kadınlar 8 Mart için Yürüdü

Mamak Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınları doğa ile buluşturdu.

Mamak'lı Kadınlar 8 Mart için Yürüdü

Mamak Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınları doğa ile buluşturdu. 

Mamak’ın tabiat harikası olan kanyonun eşsiz güzelliklerini ve manzarasını gören kadınlar, yürüyüşte birçok parkurdan başarı ile geçerek keyifli dakikalar geçirdi. Mamak Belediyesi Spor Eğitmenleri ile birlikte 105 katılımcının olduğu doğa yürüyüşünde Mamak’ın saklı kalmış doğal güzellikleri karşısında adeta büyülenen kadınlar, doğa’nın eşsiz güzelliklerini de fotoğraflamayı ihmal etmedi. Programda Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci etkinliğe katılan kadınlara karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Toplamda 1,5 kilometrelik parkuru başarı ile tamamlayan Mamaklı kadınlar, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlen bu güzel organizasyondan dolayı Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’ye teşekkür etti.

SPORCULARA TAŞ ÇIKARDILAR

Doğa yürüyüşünün ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin hız kesmediği Mamak’ta, kadınların ikinci adresi ise Macera Parkı oldu.  Zipline’dan tırmanma duvarına ve survivor parkuruna kadar birçok alanda boy gösteren kadınlar değme sporculara taş çıkardı. Renkli anlara sahne olan etkinlikte kadınlar doyasıya eğlendi.

KADINLARIMIZA DEĞER VERİYORUZ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tek bir güne sığdırılamayacak kadar önemli olduğunu ifade eden Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci, “Cenneti anaların ayağının altına seren bir medeniyetin fertleriyiz. Yani medeniyetimiz bizlere kadına sadece bir gün değer vermeyi değil yaşadığımız her gün değer vermemizi söylüyor. Bu vesile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204