Mansur Yavaş Cevapladı: Cumhurbaşkanı Adayı Olacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Cumhurbaşkanı olmayı düşünüyor musunuz?' sorusunu yanıtladı.

Mansur Yavaş Cevapladı: Cumhurbaşkanı Adayı Olacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Cumhurbaşkanı olmayı düşünüyor musunuz?' sorusunu yanıtladı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir sene sonra ilk kez bir TV programına  konuk oldu. 

Yavaş, Gürkan Hacır moderatörlüğünde gazeteciler İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, akademisyen Elfin Tataroğlu ve Uğur Dündar'ın sorularını yanıtadı.

MELİH GÖKÇEK'TE 'PSİKOLOJİSİ BOZUK' DEDİ

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ile ilgili  yaptığı açıklamada "Psikolojisi ya da ruh sağlığı bozuk, sürekli tweet atıyor ve ben muhatap almıyorum. Neden görevden alındığı da belli değil zaten Baktı ki belediyede işler yolunda, sürekli tweet atıyor 'çapsız şöyle, çapsız böyle' diyor. Şahsımı hedef aldığı için gidip şikayet ediyorum, savcı ise siyasetçi AİHM kararları gereğince buna katlanmalıdır diyerek takipsizlik veriyor. Herhangi bir şahıs AKP'li belediye başkanına 'çapsız' dediği için aynı savcı hemen dava açıyor. Ben hukukçuyum, hukukla oynamasınlar ben ayrıcalık istemiyorum." dedi.

Uğur Dündar'ın "Hiç Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu için pişman oldunuz mu?" sorusu üzerinden  yanıt veren Mansur Yavaş "Bu kirli siyaseti ortadan kaldırmak için oradayım. Çapsızlığım orada; onlar gibi beceremiyorum çocuğuma televizyon hediye edemiyorum, spor kulübü hediye edemiyorum. Benim dönemimde zengin olanlar yok. Yolsuzluk yapmakta ve iftira atmakta çapsızım, çapsızlık buysa." DEDİ.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Uğur Dündar'ın "Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?” sorusu üzerine Mansur Yavaş şu yanıtı verdi:

"Ankara halkı beni Ankara’ya hizmet etsin diye seçti. Hatta böyle siyasi işlere karışmamı istemediği de belli ki sadece hizmet odaklı çalışınca şu konuşulmaya başlandı. “Adam işini yapıyor” Demek ki Türk milleti işini yapan adama hasret kalmış. İşini yaparken her şeye karışan insanı istemiyor. “Biz seni belediye başkanı olarak seçtik, belediye başkanlığını güzelce yap diyor”. Ben de memnunum, inşallah daha güzel hizmetler yapacağız. Atatürk’ün bize emanet ettiği Başkent’i dünya başkentleriyle yarışır bir hale getirmek için çalışacağız. Ondan sonra yarın sokağa çıktığımda “Geldi güzel de hizmet etti”, dendiği zaman benim için en büyük makam odur. Bunun haricinde bir şeye ne odaklıyım ne de düşünüyorum. Beni Ekrem Bey’le böyle zaman zaman yarıştırıyorlar ama şu kadarını söyleyeyim biz ancak hizmette yarışırız."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204