Mansur Yavaş'tan Bir Müjde Daha: Aylık 100 TL'ye Konut

Mansur Yavaş, Mamak Eserkent Sosyal Konutları’nı dar gelirli yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara aylık 100 TL’ye verilmesi için harekete geçti.

Mansur Yavaş'tan Bir Müjde Daha: Aylık 100 TL'ye Konut

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak Eserkent Sosyal Konutların dar gelirli yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlara 100 TL’den kiraya verileceğini açıkladı.

Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından 1+1 400 konut için başvurular alınmaya başlandı.

Aylık 100 TL bedelle kiraya verilecek konutlardan yararlanmak isteyen ekonomik durumu iyi olmayan yeni evli çiftler ile 65 yaş üstü vatandaşlar; Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığına bağlı A Blok 18 numaralı bankoya gelerek ya da “https://www.ankara.bel.tr” adresinden form doldurarak başvuruda bulunabilecek.

YENİLENEN KİRALIK KONUTLAR İÇİN NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLECEK

İç ve dış mekanları ile birlikte çevresi tamamen yenilenen ve 5 bloktan oluşan 400 adet 1+1 daire Büyükşehir Belediyesi tarafından kiraya verilecek.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ekonomik yönden destek sağlamak amacıyla aylık 100 TL’den kiraya verilecek konutlarda ikamet etmek isteyen vatandaşların aylık gelirinin 3 bin TL’yi geçmemesi ve eşlerin üzerinde herhangi bir gayrimenkul olmaması şartı aranacak.

Başvuru sahiplerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak koşuluyla ikametgahlarının en az 6 ay öncesinden itibaren Ankara’da olduğunu belgelemesi istenecek. Başvuru formunu dolduran ya da bizzat başvuru yapanlar, kriterleri karşılayıp karşılamadıklarının değerlendirilmesinin ardından noter huzurunda yapılacak kura çekilişiyle evlerine taşınabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204