Murat Köse Ankara Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu: Gençlerimize Değer Veriyoruz

Mamak Belediyesi ve Ankara Üniversitesi arasında yapılan işbirliği ile gençler geleceğe daha donanımlı hazırlanacak.

Murat Köse Ankara Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu: Gençlerimize Değer Veriyoruz

Bu bağlamda Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Ankara Üniversitesi öğrenci toplulukları başkanları Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Yılın Kütüphane Dostu Belediyesi” seçilen Mamak’ta Şehitlik Uyanık Kütüphane’de Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ile bir araya geldi.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar Mamak Belediyesi ile Ankara Üniversitesi arasında yapılan işbirliğinden bahsetti ve “Mamak Belediye Başkanımızla  Ankara Üniversitesi’nin sahip olduğu birikimi Mamak halkına sunalım istedik. Bilimsel anlamda ne verebileceksek Mamak Belediyesi’nin ilgi alanındaki her konu ile ilgili kendilerine destek olacağız. Öğrencilerimiz de Mamak’taki bütün sportif, kültürel, sanatsal her türlü mekândan sınırsız bir şekilde istifade edecek” dedi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ise Mamak Belediyesi’nin öğrencilere sağladığı imkânlardan bahsetti, kütüphaneleri, gençlik merkezlerini tanıttı. Gençlere verdiği değerle bilinen ve gönüllerde taht kuran Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “İki defa farklı alanlarda “Genç dostu Şehir” ödülünü aldık. Dolayısıyla bizler gençlerimize değer veriyoruz. Donanımlarınızı artıracak şekilde sizlere ne kadar destek olabilirsek geleceğe güvenle bakmanızı sağlarız ve bizler de bu noktada kendimizi mutlu hissederiz” diye konuştu.

Ankara Üniversitesi öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Başkan Murat Köse, onlara yapılan hizmetleri anlatarak kültürel, sosyal ve sportif faaliyet yapabilecekleri mekanlar hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204