Piknik Zehir Oldu: Serinlemek için Girdiği Gölette Boğuldu

Beypazarı’naki Karasu Mesire Alanı’na, ailesiyle pikniğe giden Birsen Acar (13) serinlemek için girdiği gölette boğuldu.

Piknik Zehir Oldu: Serinlemek için Girdiği Gölette Boğuldu

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde ailesiyle pikniğe giden Birsen Acar(13), serinlemek için girdiği gölette boğuldu. Olay önceki gün saat 16.00 sıralarında Beypazarı Dudaş Mahallesi’ndeki Karasu Mesire Alanı’nda meydana geldi. Sabah saatlerinde ailesiyle piknik yapmaya giden Acar, serinlemek için mesire alanında bulunan gölete girdi.

Bir süre sonra çırpınarak yardım isteyen Acar, suyun içinde kayboldu. İhbar üzerine bölgeye gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibi dalgıçları yaptıkları arama kurtarma çalışması sonucu Birsen Acar’ın cansız bedenine ulaştı. Acar’ın cansız bedeni dalgıçlar yardımıyla sudan çıkartılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HİÇBİRİ GİRMEYE UYGUN DEĞİL

Beypazarı’ndaki talihsiz olay, gözleri bir kez daha Ankara’daki baraj, göl, gölet, akarsu alanlarına çevirdi. Konuyla ilgili Hürriyet Ankara’ya konuşan ABB İtfaiye Daire Başkanı Salih Kurumlu, kentteki tüm baraj, göl, gölet ve kent sınırından geçen Kızılırmak ve Sakarya dahil olmak üzere tüm akarsuların yüzmek veya serinlemek için uygun olmadığını söyledi. Özellikle ailelerin bu tehlikenin farkında olması gerektiğini kaydeden Kurumlu şu uyarıları yaptı: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle aileler son günlerde kentteki piknik ve mesire alanlarında daha çok vakit geçiriyor. Buralarda yer alan baraj, göl, gölet ve akarsulara da serinlemek için girmek isteyenler olduğunu görüyoruz. Bu durum boğulma riski oluşturuyor. Ankara’da yer alan baraj, göl, gölet ve sınırımızdan geçen, Kızılırmak ile Sakarya dahil olmak üzere akarsulardan hiçbiri, yüzme veya serinleme amacıyla girmeye uygun değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204