Pursaklar'a Üç Gümüş Madalya

Afyonkarahisar'da düzenlenen Gençler ve U23 Türkiye Halter Şampiyonası'nda Pursaklar Belediyesi'ni temsil eden sporcular, büyük bir başarıya daha imza attı.

Pursaklar'a Üç Gümüş Madalya

Pursaklar Belediyesi adına gençler 55 kilo sıkletinde yarışan Ali Uğurlu toplamda kaldırdığı 182 kilo ile Türkiye ikincisi, gençler 61 kilo sıkletinde yarışan Mevlan Özen toplamda kaldırdığı 206 kilo ile Türkiye ikincisi, U23 67 kilo sıkletinde yarışan Mahmut Terzi ise toplamda kaldırmış olduğu 273 kilo ile Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye’nin en yetenekli ve en başarılı haltercilerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam eden ve Pursaklar'ı başarıyla temsil eden Mahmut Terzi, Mevlan Özen, Ali Uğurlu'yu Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin arayarak tebrik etti.

‘‘Bizler, gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla buluşturmayı amaçlıyor ve ülkemize hizmet etmeleri için hazır hale getiriyoruz’’

Türkiye Halter Şampiyonası’nda 3 sporcunun 2.olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; "Afyonkarahisar' da düzenlenen Gençler ve U-23 Türkiye Halter Şampiyonasında sporcularımız, 55 kiloda Ali Uğurlu, 61 kiloda Mevlan Özen ve 67 kiloda Mahmut Terzi, gümüş madalya kazanarak Türkiye 2. oldular. Başarılı sporcuların yetiştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bizler, gençlerimizi ve çocuklarımızı sporla buluşturmayı amaçlıyor ve ülkemize hizmet etmeleri için hazır hale getiriyoruz. Bizlere büyük gurur yaşatan sporcularımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER