'Pursaklar'da Kimse Aç ve Açıkta Kalmayacak'

Pursaklar'da, inşaatı tamamlanan aşevi, yemek pişirme mutfağı, hazırlık ve depolama alanları, modern ve hijyenik koşullara uygun şekilde hizmete açıldı.

'Pursaklar'da Kimse Aç ve Açıkta Kalmayacak'

Ramazan ayının başlaması ile birlikte aşevinin hizmete açıldığını ve 365 gün ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vereceğini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, kendi elleri ile paketlediği iftarlıkları dağıtıma hazır hale getirdi.

Belediye ekiplerince, aşevinde hijyenik bir ortamda hazırlanarak paketlenen sıcak yemekler, belediye ekipleri tarafından her gün ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürülerek teslim edilecek.

Yıllardır hayalini kurduğu aşevini hizmete açtıklarını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; "Aç ve açıkta kimse kalmasın diye çıkmış olduğumuz bu yolda, Ramazan ayı boyunca her gün ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin kapılarını çalacağız.  Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayının başta ülkemiz olmak üzere, tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bir ve beraber nice kalabalık iftar sofralarında buluşmayı ümit ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER