Pursaklar'ın Kedisi Kılıç Ayasofya'da Kürsüye Çıktı

Pursaklar’ın Kedisi Kılıç Ayasofya’da gerçekleştirilen kandil programında kürsüye çıktı.

Pursaklar'ın Kedisi Kılıç Ayasofya'da Kürsüye Çıktı

Pursaklar’ın Kedisi Kılıç Ayasofya’da gerçekleştirilen kandil programında kürsüye çıktı.

Ayasofya kedisi Kılıç, doğduğu ve büyüdüğü yer olan Pursaklar Belediyesi Ankara Kedisini Koruma Yaşatma ve Tanıtma Merkezi’nden, Ağustos ayında gittiği yeni evi Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde zeki, enerjik ve sosyal bir yapısıyla ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor.

Pursaklar’dan Ayasofya’ya bir nefes olan ev sahibi kılıç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Regaip Kandili vesilesiyle Ayasofya özel programında yaptığı vaazını yakından dinledi.

Regaib Kandilinde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya caminde kürsüde cemaate vaaz verdiği sırada yanına gelerek kürsüye çıkan kılıç bütün Türkiye’de ilgi odağı haline geldi. Televizyon kanallarında ve sosyal medya platformlarında bir anda gündem olan Ayasofya kedisi Kılıç, birçok takipçinin bir anda dikkatini çekti.

'NE GÜZEL BİR FOTOĞRAF KARESİ'

Ne güzel bir fotoğraf karesi ifadesi ile Pursaklar’ın Ayasofya camisindeki kedisi Kılıç’ı sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin; ‘‘Ayasofya caminde Diyanet İşleri Başkanımız Ali Erbaş ve Pursaklar’ın tatlı kedisi Ayasofya kedisi Kılıç Kandil programında bir arada’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204