Rektör Necdet Ünüvar'dan Ankara Kent Konseyi'ne Ziyaret

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Kent Konseyi’ni ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Necdet Ünüvar'dan Ankara Kent Konseyi'ne Ziyaret

Ziyarette Ankara Üniversitesi’nin tecrübe ve birikiminin Ankara’ya aktarımı ve Ankara Kent Konseyi ile işbirliği yapılabilecek konuları ele alındı.
KÜL KÖYÜK KAZI ALANI GÜNDEME ALINDI 
Ankara Üniversitesi tarafından yürütülen Oyaca Köyü Kül Höyük kazı alanının Ankara’ya tanıtımı ve tarihi değerinin daha iyi anlatılması için işbirliği yapılmasının önemi vurgulandığı ziyarette Ankara Kent Konseyi’nin Ankara’nın marka değerinin arttıracak bütün organizasyonlarda yer alacağı ifade edildi.
“ANKARA DERSİ” BİLEŞENLERE VE ANKARA’DAKİ ÖĞRENCİLERE AKTARILACAK
1300’e yaklaşan bileşen sayısı ile Türkiye’nin en büyük kent konseyi olan Ankara Kent Konseyi, Ankara Üniversitesi tarafından verilen; tarih, kültür, ekonomi ve toplum konularından oluşan “Ankara Dersi “ adlı eğitimi kent konseyinin bileşenlerine ve Ankara’da üniversite öğrenim gören öğrencilere verilecek. 
 YILMAZ: ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NİN CUMHURİYETLE YAŞIT BİRİKİMİNE ANKARA’NIN İHTİYACI VAR
Ankara Üniversitesi’nin engin birikimine dikkat çeken Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz “ Ankara Üniversitesi’nin cumhuriyetle yaşıt birikimine Ankara’nın ihtiyacı var, bu deneyimi bileşenlerimiz üzerinden başkentin tamamına taşımak arzusundayız “ diyerek kurumlar arası işbirliğine dikkat çekti.

Ziyarete Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile beraber Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, Yürütme Kurulu üyeleri Doç. Dr. Lale Özgenel, Dr. Süleyman Basa, Ceren Anadol ve Ömer Faruk Kayaarslan katıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204