Sincan Belediyesi Hayır Çarşısı'ndan 1600 Öğrenciye Yardım

Sincan Belediyesi hem ihtiyaç sahibi ailelerin hem de öğrencilerin Yarım Elma Hayır Çarşısı ile yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Sincan Belediyesi Hayır Çarşısı'ndan 1600 Öğrenciye Yardım

Sincan Belediyesi, bir yandan sosyal destek kartı ile vatandaşlara maddi destekte bulunurken bir yandan da Yarım Elma Hayır Çarşısı ile binlerce ihtiyaç sahibine gıda, giysi, temizlik ürünleri, yakacak gibi yüzlerce çeşit ürünle yardım ulaştırıyor.

Özellikle bayramlarda ve okul döneminde çocuklara kıyafet, kırtasiye yardımı yapabilmek maksadıyla kurulmuş bir Hayır Çarşısı, bugüne kadar 1200 öğrencinin kıyafet ve bayramlık ihtiyacını karşılarken 400 öğrencinin de kırtasiye ve okul çantası ihtiyacını giderdi.

YARIM ELMA HAYIR ÇARŞISI’NA NASIL BAŞVURULUR?

Sincan Belediyesi tarafından gelir durumunun muhtaçlık sınırı altında olduğu tespit edilen vatandaşlara yapılan gıda kolisi dağıtımları da yine Yarım Elma Hayır Çarşı üzerinden yapılıyor.

Yapılan yardımlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne dilekçe ile bizzat başvuru yapmaları, E-Devlet üzerinden müracaat etmeleri gerekiyor.

Belediye, bunların dışında kendi web siteleri üzerinden ve 444 4762 numaralı telefondan ihtiyaç sahiplerinin taleplerine cevap veriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204