TGB 10 Büyükelçinin Biletini Kesti

Türkiye Gençlik Birliği, Osman Kavala’ya özgürlük talep eden 10 büyükelçinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “İstenmeyen Adam” ilan edilmesi üzerine ABD Büyükelçiliği önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

TGB 10 Büyükelçinin Biletini Kesti

TGB, FETÖ davasında eski CIA ajanı Henry Barkey’le birlikte yargılanan, darbelerin finansörü George Soros’un kurduğu Açık Toplum Enstitüsü’nün Türkiye temsilcisi olan ve HDP/PKK’ya yakınlığıyla da bilinen Osman Kavala’ya özgürlük isteyen 10 ülkenin büyükelçisine karşı sosyal medyadan bir açıklama yapmıştı.

Bu açıklama sonrası TGB, başını ABD’nin çektiği 10 ülkenin büyükelçisinin “istenmeyen adam” ilan edilerek ülkeden çıkarılması için ABD Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

Açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dışişleri Bakanlığına verdiği “İstenmeyen Adam” talimatına gönderme yapılarak, büyükelçilerin Türkiye’nin egemenliğini hiçe sayarak iç işlerine müdahale etmeye çalıştığını ve Türkiye karşıtı faaliyet yürüten hiç kimsenin Türkiye’de kalamayacağı vurgulandı. 

“HAÇLI İTTİFAKI TÜRK YARGISINA VE TÜRKİYE’NİN İÇ İŞLERİNE MÜDAHALE EDEMEZ”

 Açıklamayı gerçekleştiren TGB Genel Sekreteri Berke Mustafa Berkil,  Sorosçu Osman Kavala’ya özgürlük talep eden 10 Büyükelçinin Türkiye’ye karşı yürütülen bir kaos planı kapsamında hareket ettiğinden bahsederek şunları söyledi:  “Bugün ABD büyükelçiliği önünden Atlantik’e, Atlantik sistemine, onun üzerimize sürdüğü piyonlara elveda demek için toplandık. 10 büyükelçinin bir olup “Osman Kavala” açıklaması yapması haçlı ittifakının son faaliyetidir. Türkiye’ye karşı yürütülen kaos planlarının parçasıdır. 10 büyükelçi Türk yargısına yaptıkları çağrıyla ülkemizin egemenliğine kastetmişlerdir.

 Haddinizi aştınız! Türkiye bir sömürge ülkesi değildir. Türkiye’nin geleceği hiçbir emperyalist gücün iki dudağının arasında değildir. Hiç kimse ve hiçbir devlet Türk yargısına ve Türkiye’nin iç işlerine müdahale etme cüretinde bulunamaz!”

“TÜRKİYE’NİN GİRDİĞİ YENİ ROTA ABD’NİN KAOS PLANLARINI YENİLGİYE UĞRATACAKTIR”

Berke Mustafa Berkil,  ‘Cumhurbaşkanının istenmeyen adam kararıyla  ABD’nin kaos planlarına meydan okuduğunu dile getirdi ve Türkiye’nin Atlantik’e veda ettiğini vurguladı.   “Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın “istenmeyen adam” talimatı Atlantik’i telaşa sokmuştur. “İstemeyen adam” talimatı kanlı postallarıyla bize demokrasi, yargı dersi vermeye kalkan, emperyalist haydut ABD’ye ve Atlantik sistemine meydan okumadır. Başı dik yaşamamızın gereğidir. ABD’nin kaos planlarını yenilgiye uğratacak yoldur. Türkiye’nin girdiği yeni rotadır. Tarihi bir adımdır.  10 büyükelçinin talebi Osman Kavala’nın serbest bırakılması talebinin ötesindedir. Bu açıklamalar ABD’nin, Atlantik’ten kopan, “hizadan çıkan Türkiye’yi” yeniden hizaya sokma çabalarıdır. Türkiye, Atlantik zincirlerini kırıp atmıştır. Türkiye kararını vermiş, yeni rotasını belirlemiştir. Egemenliğimizi hedef alanlar için yolun sonu görünmüştür. Elveda diyoruz Atlantik’e.”


 

“CHP, İYİ PARTİ , HDP TÜRKİYE’NİN DEĞİL AMERİKA’NIN SESİ!”

Türkiye’nin kararlı tavrı karşısında telaşa kapılanın sadece ABD olmadığını söyleyen TGB Genel Sekreteri Berke Mustafa Berkil, muhalefet partilerini işaret ederek şunları söyledi : “Yalnızca emperyalistler değil içimizdeki Amerikancılar da telaş içindeler. “İstenmeyen Adam” kararı Türkiye’deki saflaşmayı bir kez daha ortaya koymuştur. Türkiye’nin onurlu tavrını hedef alan CHP, İyi Parti, HDP yine muhalefetin değil Amerika’nın sesi olmuştur. Atlantik sisteminin paydaşları, iktidar olabilmek için bütün varlıklarını ABD’ye teslim etmişlerdir. Soruyoruz onlara: Sizin onurunuz yok mu? Amerikanın oturtacağı koltuklara sevdanız gözünüzü kör mü etti? Haysiyetinizi ayaklar altına almaktasınız.”

"BU KARAR, ABD VE PİYONLARINA KARŞI MÜCADELENİN ROTASIDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstenmeyen Adam” talimatının emperyalizme karşı kararlı mücadele olduğunu dile getiren Berkil, ABD Emperyalizminin dünyanın dört bir yanında yerle bir olduğunu söyledi.

“Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın “istenmeyen adam” talimatı emperyalizmi ve piyonlarını defetme kararlılığıdır. Emperyalizmle savaşan onurlu iktidarların formülüdür. Yeni mandacılar, FETÖ ve PKK ile işbirliği halinde Türkiye’yi girdiği mevziden döndürme çabası içindedirler. Biz Amerika’nın silahlı ordularını, terör örgütlerini ezdik. Ey ABD! Ey dünyanın haydut devleti! Sizin çocuklar 15 Temmuz’da ezildikleri gibi bu sefer de başaramadı! Başaramayacaklar. 

Bütün kara parçalarında mağlup oldunuz. Türk ordusunu, milli güçleri,  Vatan Partisi’ni hapsettiğiniz Silivri duvarlarını yıktık, üzerimize sürdüğün PKK piyonlarını hendeklere gömdük, içimizdeki FETÖ gladyosunu ezdik, İkinci İsrail planını bozduk, Karabağ’ı işgalden kurtardık. Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak senin baskı ve tehditlerini bozguna uğratıyoruz. “Amerikan Kartalı” ardına bakmadan kaçıp gitmektedir. Bu yüzden ABD’nin öttürdüğü hücum borularının bir horozun ötüşü kadar değeri yoktur.”


 

"BU ROTA, NATO'DAN ÇIKIŞ ROTASIDIR"

10 Büyükelçiliğin Türkiye’den Wasington’a biletinin kesildiği dövizlerin yer aldığı açıklamada Berke Berkil, Amerika’nın yanında yer alanların da  aynı sonu taşıyacağını vurguladı ve Türkiye’nin içinde bulunduğu rotanın Tam bağımsız Türkiye rotası olduğunu söyledi.

“Amerika’nın sesi olanlar,  iktidar planları yapanlar, Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenler! Sizin de Amerikan uçaklarının tekerleğine sarılmaktan başka seçeneğiniz yok. 10 Büyükelçinin biletini kestiğimiz gibi sizin de biletinizi keseceğiz. Çünkü kararımız kesin, rotamız bellidir! Bu rotadan geri dönüş yok!  Çünkü bu rota ABD'nin kaos planına meydan okuma rotasıdır. Bu rota NATO’dan çıkış rotasıdır. Tam bağımsız Türkiye rotasıdır. Rotamız Asya’nın uygarlık rotasıdır.”
 

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I 29 EKİM’DE TÜRK GENÇLİĞİNİN ÖNÜNDE YÜRÜMEYE DAVET EDİYORUZ”

Açıklamanın sonunda Türkiye’nin içinde olduğu süreci anlatarak Türkiye’nin vatan ve üretim için izlemesi gereken yeni rotadan bahsetti. Berke Berkil,  TGB’nin 29 Ekim’de yapacağı Vatan Üretim ve Gelecek için Gençlik Yürüyüşü’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Türk gençliği ile en önde yürümeye davet etti.

    “Önümüzde daha çetin süreçler vardır. Çetin süreçlerden çıkış için inisiyatif elimizde. Artık savunmada değiliz, taarruzdayız. Çünkü kazanan taraftayız. Bu çetin süreçte vatan ve üretim için izlememiz gereken yeni rota bellidir. O rotada kararlı ve devrimci adımlar başarı getirecektir. ABD’yle ve onların yandaşlarıyla mücadelede Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ilan ettiği kararlılığın yanındayız. Bu kararlılık Türk gençliğinin kararlılığıdır. 29 Ekim’de Vatan, Üretim ve Gelecek için gerçekleştireceğimiz Gençlik yürüyüşü Türkiye’nin yeni rotasındaki kararlılığının ilanı olacaktır. 

Cumhurbaşkanımızı  Türk Gençliğinin büyük yürüyüşünde 29 Ekim’de en önde yürümeye davet ediyoruz. Vatanımızın güvenliği de,  üretimde devrim de, geleceğimiz de bu rotadadır. Türkiye bu rotada kararlılıkla yürümeye devam edecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER