TGB Ankara'da İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa Saldırısını Protesto Etti

TGB, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı alçak saldırıyı protesto etti.

TGB Ankara'da İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa Saldırısını Protesto Etti

TGB, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yaptığı alçak saldırıyı protesto etti.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İsrail Büyükelçiliği konutu önünde basın açıklaması düzenledi. TGB Genel Sekreteri Barış Demiralay sözlerine "Büyük milletimiz, ve sesimizi duyan tüm dünya mazlumları, sizlere bir katil yuvasının önünden sesleniyoruz.” diyerek başladı.
Demiralay konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Burası bir diplomatik bina değil. İçindeki şahıslar da diplomat değil.
Bunlar eli kanlı bir terör devletinin temsilcileri, ajanları, suçluları.
Bunlar dün gece, bu mübarek Ramazan ayında, o kanlı postallarıyla kutsalımız Mescid-i Aksa’ya girip namaz kılan Filistinli kardeşlerimize saldıranlar.
Bunlar senelerdir Filistin’de yürüttükleri işgal ile, zulüm ile, işkence ile insanlığı ayaklar altına alıp ciğerimizi dağlayanlar.”

GÖZÜ DÖNMÜŞ ZALİMLİĞE KURU AÇIKLAMLARLA MI YANIT VERECEĞİZ?
TGB Genel Sekreteri Barış Demiralay, İsrail’in alçak saldırısına lanetleme, kınama açıklamalarıyla yanıt verilemeyeceğini söyledi. Demiralay, “Lanetliyoruz, kınıyoruz, “işgali durdurun” diye çağrılar yapılıyor, yapıyoruz. Duruyorlar mı? Gözyaşlarıyla durdurabiliyor muyuz işgali, zulmü, işkenceyi? Hayır. Bizim eylemsizliğimizden cesaret buluyorlar. Öyleyse ne kadar daha bu insanlık dışı, bu gözü dönmüş zalimliğe kuru açıklamalarla yanıt vereceğiz?” ifadelerini kullandı.

“EMPERYALİST ZORBALIĞIN NASIL BİTİRELECEĞİNİ BİLİYORUZ”
Barış Demiralay, Türkiye’nin bölge ülkeleriyle birleşerek kazandığı Karabağ ve Suriye zaferlerini hatırlattı. Demiralay konuşmasında, Biz Türk milleti olarak bu emperyalist zorbalığın, bu işgalin, bu terörün nasıl bitirileceğini biliyoruz.
Karabağ’dan biliyoruz. Türkiye, bölge ülkeleriyle birlik oldu, Azerbaycan’ın arkasında lafla değil, silahla durdu. Ne oldu o Paşinyanlara? Bozgunu kabullendiler, 33 yıllık işgal son buldu.
Kıbrıs’tan biliyoruz. Abluka koymuşlardı Maraş’ımıza. Ne oldu o ENOSIS’çi Amerika-İsrail kuklalarına? Seslerini çıkaramadılar, 45 yıllık dayatma son buldu.
Suriye’den biliyoruz. Türkiye, Rusya’yla, İran’la, Irak’la ve dolaylı olarak Suriye’yle anlaştı. Ne oldu o ABD’nin baş tacı ettiği Mazlum Kobanilere? Kahraman Mehmetçiğimiz girdi, terör koridorlarını başlarına yıktı.” İfadelerini kullandı.

İSRAİL’İN SALDIRISI BÖLGE ÜLKELERİNE KARŞIDIR
Barış Demiralay Filistin halkına yapılan saldırının ABD’nin başında olduğu emperyalist-siyonist ittifakın bölge ülkelerine karşı yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi.
Demiralay konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“İşgal, zulüm, ağıt yakarak, gözyaşı dökerek bitmez.
İşgal, zulüm, gözyaşı ancak namlularımızı zalimlere çevirdiğimiz zaman son bulur. Bu saldırı, tek başına İsrail’in eylemi değildir. Bu saldırı ABD’nin başında olduğu emperyalist-siyonist ittifakın bölgemize yönelik abluka harekatıdır.
O yüzden bu saldırı sadece Filistinlilere değil, tüm bölge devletlerine, tüm mazlum milletlere karşı yapılmıştır. Türkiye’ye karşıdır, Suriye’ye karşıdır, İran’a karşıdır, Irak’a, Lübnan’a, Mısır’a karşıdır.
Bu işgal aynı Karabağ’da, aynı Suriye’nin kuzeyinde, aynı Kıbrıs Maraş’ta olduğu gibi ancak bölge ülkeleri bir olursa, bölge devletleri silahlarını gösterip "dur, yoksa ateş ederiz" derse son bulur. “

HÜKÜMETE ÇAĞRI:BÜTÜNSEL BİR EYLEM PLANI BELİRLEYELİM
Konuşmasını Filistin halkı senelerdir dişiyle tırnağıyla, taşıyla sapanıyla bu işgal ordusuna karşı direniyor. Kıyamsa kıyam, intifadaysa intifada. Selam olsun kahraman, fedakar, yiğit Filistin halkına!” sözleriyle sürdüren Barış Demiralay hükümete de eylemli yanıt verme çağrısı yaptı. Seçilmiş diplomatik sözcükleri bir kenara bırakalım” diyen Demiralay,"Şimdi harekete geçme sırası bizdedir. Buradan hükümetimize çağrıda bulunuyoruz: Türkiye olarak öncü olalım. Seçilmiş diplomatik sözcükleri bir kenara bırakalım. Filistin’e tam ve devamlı destek verecek bütünsel bir eylem planı belirleyelim. İran’ı, Suriye Arap Cumhuriyeti’ni ve Rusya’yı silah arkadaşımız yapalım. Sadece İsrail ile karşı karşıya değiliz. İsrail- ABD- Yunanistan ve GKRY’nin oluşturduğu bir cephe var karşımızda.” ifadelerini kullandı.

HAÇLI İTTİFAKINI BOZGUNA UĞRATACAĞIZ
"Biz kan kardeşiyiz. Silah arkadaşıyız. Filistin Halkının bağımsızlık mücadelesinin sonuna kadar yanındayız" diyen Demiralay konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
Filistinli kardeşlerimize bu katil yuvasının, İsrail’in Ankara Büyükelçiliği’nin önünden söz veriyoruz: Bu abluka, bu işgal, bu zulüm son bulacak!
Filistin bağımsız olacak!
Başkenti Kudüs olacak!
Filistin’in muhafızları sadece kendi vatanlarını değil Türkiye’yi de koruyor. Mehmetçiğimiz sadece Türkiye’yi değil, Filistin’i savunuyor. Biz kan kardeşiyiz. Silah arkadaşıyız. Filistin Halkının bağımsızlık mücadelesinin sonuna kadar yanındayız.
Kahrolsun ABD, kahrolsun İsrail!
Yaşasın mazlum milletlerin birliği!
Yaşasın Filistin!

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER