TGB'den Ankara'da 29 Ekim Gençlik Yürüyüşü

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ABD’nin kaos planlarına ve Türkiye’yi kuşatma girişimine karşı büyük “Gençlik Yürüyüşü”nü gerçekleştirdi. Birinci Meclis’te büyük coşkuyla başlayan yürüyüş Anıtkabir’de sona erdi.

TGB'den Ankara'da 29 Ekim Gençlik Yürüyüşü

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ABD’nin kaos planlarına ve Türkiye’yi kuşatma girişimine karşı büyük “Gençlik Yürüyüşü”nü gerçekleştirdi. Birinci Meclis’te büyük coşkuyla başlayan yürüyüş Anıtkabir’de sona erdi. Yürüyüşe Hakkari’den Edirne’ye Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genç katıldı.

Türk Milleti,  TGB’nin “29 Ekim’de ABD’ye Meydan Okuyoruz” diyerek başlattığı yürüyüşle  ABD emperyalizmine meydan okudu.

Yürüyüşte “Z Kuşağı Değil, Türk Gençliğiyiz” “ Ya İstikal Ya Ölüm” “Çalışan Gençlik, Üreten Cumhuriyet”, “Hepimiz Eren Bülbül’üz” pankartlarının yanı sıra Biden’ın ağlayan fotoğrafının olduğu “Çare Gelmez Ağlamaktan Başka Yol Yok Kaçmaktan” pankartı kullanıldı.

Birinci Meclis önünde gerçekleşen mitingte, Atatürk'ü Ankara’ya ayak bastığında karşılayan  Seymenler, bu sefer de 81 ilden gelen gençleri karşıladı. Seymenlerin yaptığı gösteri büyük alkış aldı.

Birinci Meclis önünde yapılan buluşmada Uluslararası tebrik mesajları da okundu. “Çin Halk Cumhuriyeti’nden; Çin Komünist Gençlik Birliği Merkez Komitesi, Pakistan’dan ;Pakistan Adalet Hareketi Gençliği, Azerbaycan’dan; Islahatçı Gençlik Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı, Rusya’dan; Avrasya Gençlik Birliği Ulusal Lideri Eugeny Balakin, Filistin’den; Hamas Gençliği Başkan Yardımcısı Amjad Mizyed, Lübnan’dan; Lübnan Hizbullah Direniş Hareketi Gençliği, Belarus’tan Belarus Cumhuriyet Gençlik Birliği Birinci Sekreteri Aleksandr Lukyanov  İsviçre’den;İsviçre Komünist Gençliği Genel Sekreteri Luca Frei, Mali’den; Sadi Partisi Abdülkerim Kamara Gençlik Birliği,  Brezilya’ dan; Brezilya İşçi Partisi Gençliği Ulusal Sekreteri Ronald Luiz dos Santos”  29 Ekim kutlama mesajlarını iletti. Mazlumlar dünyasının emperyalizme karşı dayanışma mesajları dikkat çekti.

LİSELİLER: “Z KUŞAĞI DEĞİLİZ, TÜRK GENÇLİĞİYİZ”

Liseliler de Birinci Meclis’in önündeydiler. Liseli gençler, gençliği uyuşturmak ve yozlaştırmak isteyenlere ‘Z Kuşağı Değiliz Türk Gençliğiyiz!’ pankartıyla yanıt verdiler.

Türkiye Liseliler Birliği üyeleri, Jöntürk devimciliğinin simgesi kalpaklarla Ata’nın huzuruna yürüdüler. TLB’li gençler, Z Kuşağı zehrine ve yurt dışı masallarına karşı, Gençliğe Hitabe’den aldıkları görevle Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaklarını, Türkiye için çalışıp, Türkiye’de üreteceklerini, ne olursa olsun mücadele edeceklerini ve kazanacaklarını söylediler.

Yürüyüş sırasında Andımız’ı ve Gençliğe Hitabe’yi okuyan liseliler, “Diyarbakır Anneleri’nin Yanındayız, HDP Kapatılsın, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Parasız Bilimsel Milli Eğitim” dövizleri taşıdılar.

ÜNİVERSİTE TOPLULUKLARI TÜRKİYE İÇİN KENETLENDİ

Yürüyüşe çeşitli illerden birçok üniversite topluluğu katıldı. Vatan, üretim ve gelecek için kenetlenen üniversite toplulukları yürüyüşte açtıkları pankartlarla dikkat çekti. “Vatan, Üretim, Gelecek ABD Yenilecek”, “Pusulamız Atatürk Rotamız İstiklal”, "Aydın’ın Efeleri Geliyor Biden’ın Uykuları Kaçıyor” pankartları yürüyüşte en önlerde yer aldı.

ÜLKEMİZİ TEHDİT EDEN EMPERYALİZME MEYDAN OKUMAK İÇİN BURADAYIZ

TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, Birinci Meclis önünde yapılan buluşmada Türk milletine seslendi.

Cumhuriyetin 98. yıl dönümünde yeniden Ankara’dan emperyalistlere meydan okuduklarını ifade eden Dilek Çınar, Türkiye’nin 2. İstiklal Savaşı döneminde olduğunu söyledi ve Türk milletinin önündeki zaferlere işaret  etti. 

“98 yıl sonra yeniden Ankara’dayız. Ankara’ya yalnızca 1920’de gelinmez, Anadolu’ya sadece 1919’da çıkılmaz. Ankara’ya gelmek bir meydan okumadır. Ülkemizi tehdit eden bütün emperyalistlere meydan okumak için buradayız. Bugün 2. İstiklâl Savaşıyla ABD emperyalizmine karşı savaşanlarız. Emperyalizmin karanlıklarını Cumhuriyet birikimiyle aydınlatıyoruz. Başı dik ve onurlu bir yaşam için Atlantik prangalarını ve zincirleri kırıp atıyoruz.

Gençliğin vatan aşkı, millet fedailiği ve namus birikimiyle emperyalizme meydan okuyoruz. 

Bu bir Türk-Amerikan Savaşıdır. Türkiyemizin ABD ve piyonlarına karşı verdiği Vatan Savaşı aynı zamanda bir Cumhuriyet Savaşıdır.” “ Cumhuriyetimizin 98. yılında söz veriyoruz, Türk Milleti Vatan ve Cumhuriyet Savaşından zaferle çıkacaktır.”

Emperyalizm Mahv ve Nabut Oluyor!

Dünyanın dört bir yanında ABD Emperyalizminin yerle bir olduğunu ifade eden Dilek Çınar,  Türkiye’ye diz çöktürme planlarının hezimete uğradığını söyledi. “ABD emperyalizmi yeniliyor. 

ABD emperyalizminin Suriye’de “kara gücüm” dediği katil sürüsü PKK-YPG teröristleri Mehmetçiğin namlusuyla ezildi. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’nin güneyini kapsayan ve Doğu Akdeniz’e açılması planlanan Kürdistan planları yerle bir oldu. 15 Temmuz’da bize diz çöktürmek isteyen Amerikan gladyosu Türk Ordusunun karşısında diz çöktü. Kerkük’ten topuklarını vura vura kaçan, Karabağ’da hezimete uğrayan, Kudüs’te imanlı yüreklerin ayaklanmasının karşısında çaresiz kalan, Afgan halkının 20 yıllık bağımsızlık mücadelesinin sonucunda Afganistan topraklarından apar topar kaçan ABD emperyalizmi zavallı durumdadır.”


 

Emperyalizmin İktidar Senaryolarında Yer Alanlar Ayak Altında Kalır

Türk gençliğinin her şartta mücadele ettiğini vurgulayan Dilek Çınar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sözünü hatırlattı: “ABD’nin kaos planlarında yer alan CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlunu, İyi Parti’yi ve Meral Akşener’i, Saadet Partisini, Deva ve Gelecek Partilerini uyarıyoruz! Türkiye’de Amerikanın iktidar senaryolarında yer alanlar Türk Milletinin ayakları altında kalırlar.

Türk Gençliği ayağa kalkmıştır. 

Cumhuriyet savaşmaktadır.

Bu savaşın sonucu bellidir.

Ya İstiklal Ya Ölüm! diyerek çıktık bu yola. İşte Kurtuluş savaşımızın zafer parolası buradadır.

Bu yoldan ölmek var dönmek yok!

Türkiyemizin önünde zorluklar varsa, Türkiye’nin vatansever ve Atatürkçü gençliği de vardır.

Türkiye Gençlik Birliği var. 

TGB, zorlukları devrimle aşan iki yüzyıllık Genç Türk Devrimciliğinin teşkilatıdır. 

Genç Türk Devrimcisinin zorluklara yanıtı, devrim olmuştur. Devrimlere koşuyoruz!”


 

Zorluklar ve Atatürk Gibi Yapmak

‘Atatürk Gençliği Görev Başında!’ sloganlarının atıldığı yürüyüşte TGB Genel Başkanı Dilek Çınar,  zorlukların karşısında Atatürk gibi olma çağrısı yaptı.

“TGB’nin görev zamanı gelmiştir. Atatürk Gençliği görev başında.

Vatanın bağrına düşman dayadıysa hançerini o hançeri söküp atacak Atatürkler vardır. 

Atatürk, bir çözümün ve programın adıdır. 

Emperyalizme karşı bağımsızlığın adıdır.

Sorunlar, Atatürk gibi çözülür. 

Savaşlar, Atatürk gibi yapılır. 

Devrimler, Atatürk gibi gerçekleştirilir. 

ABD’ye ve onun kukla terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz ikinci istiklal savaşımızı ancak Atatürk gibi olarak zafere ulaştırabiliriz.

İçeride, milletimizin birliğini hedef alanlarla tavizsiz mücadele ediyoruz. 

Terör örgütü PKK/HDP’ye ve dostlarına, Soros’un çocuklarına, Atlantik’in sesi olanlara karşı Atatürk gibi kararlılıkla mücadele ediyoruz. 

Atatürk Türkiye’si dimdik ayakta ve savaşmaktadır.

Cumhuriyet, Mehmetçiğin kahramanlığında, Diyarbakır Annelerinin feryadında, Türk gençliğinin cesaretinde ve Türk milletinin bilincinde yaşamaktadır.

Atatürk gibi zaferler kazanacağız. 

İkinci İstiklal Savaşımızı zaferlere ulaştıracağız.

Hepimiz Atatürk’üz, görevlere hazırız, Türkiye’nin sigortasıyız.”

Çalışan Gençlik Üreten Cumhuriyet

Vatan Üretim ve Gelecek Yürüyüşü ile Türk Milletinin önündeki sorunların çözümünün parolasını açıklayan Dilek Çınar, Çalışan Gençlik Üreten Cumhuriyet vurguları yaptı.

“Cumhuriyetimizin 98. Yılını büyük zorlukları göğüsleyerek karşılıyoruz.

Çiftçimizin sırtına yüklenen yükler taşınamaz hale gelmiştir. 

İşçimiz geçim derdine düşmüştür.

Üreticimiz, esnafımız kepenk kapatmaktadır.

Gençlik işsizlikle boğuşmaktadır. 

Tüm Türkiye’den yükselen tek ses var: Böyle gitmez!

Böyle gitmeyecek. 

Üreticilerimizin elleri üzerinde yükselecek olan Üreten Cumhuriyet, Türkiye’nin ufkundadır.

Çiftçimizi yüklerden kurtarmak da, köylerimizin su sorununu çözmek de, üreticinin kepenklerini kaldırmasını sağlamak da bizim görevimizdir.

İşsizliği bitirmek de bizim görevimizdir. 

Görevlerimiz çok, yüklerimiz büyüktür. 

Büyük yüklerin altına gülümseyerek giriyoruz. 

Emeğini, zamanını bu vatana vermek isteyen çalışmak, üretmek isteyen beri gelsin.

Üretimde devrim yapmak için yürüyoruz. 

Üretenleri baş tacı yapmak için yürüyoruz. 

Üretenlerin iktidarını kurmaya yürüyoruz.

Askeri ve siyasi zaferleri ekonomik zaferlerle taçlandırmaya yürüyoruz. “

Milli Kültür Milli Bilinç

Konuşmasını Türk  gençliğinin gerçek karakterine vurgu yaparak bitiren Dilek Çınar, yürüyüşün önemini de şu sözlerle anlattı: 

“Türk Gençliği ayağa kalkmıştır!

Bu yürüyüş geleceğini kendi elleriyle kurmaya karar verenlerin yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş Aydınlık yarınların yürüyüşüdür.

Bu yürüyüş Asya Çağının yürüyüşüdür.

Bu yürüyüş milletin efendisi köylünün yürüyüşüdür. Üreticinin, emekçinin yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş çalışan gençliğin, üreten Cumhuriyet’in yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş Mehmetçiğin yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş Türk Gençliğinin taarruz yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş savaşan Cumhuriyet’in yürüyüşüdür. 

Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye! Yaşasın Cumhuriyet!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER