TGB'den Ankara'da Şehitlerimiz için Saygı Duruşu

Türkiye Gençlik Birliği Ankara, Gara’da PKK tarafından şehit edilen vatandaşlarımız için Ulus Atatürk Heykeli’nden saygı duruşunda bulundu.

TGB'den Ankara'da Şehitlerimiz için Saygı Duruşu

Türkiye Gençlik Birliği Ankara, Gara’da PKK tarafından şehit edilen vatandaşlarımız için Ulus Atatürk Heykeli’nden saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun öncesinde bir konuşma gerçekleştiren TGB Ankara İl Başkanı Kayahan Çetin, “Bölücü terör örgütü PKK, kahraman Ordumuzun Gara bölgesinde gerçekleştirdiği askeri harekat esnasında farklı zamanlarda alıkoyduğu 13 silahsız vatandaşımızı insanlık dışı bir biçimde şehit etmiştir. Hiçbir hukukta, hiçbir vicdanda yeri olmayan bu alçaklık; PKK’nin içine düştüğü çaresizliği ve yok oluşu göstermektedir.” dedi.

            ABD’nin tüm çabalarına rağmen PKK’nın bittiğini vurgulayan Kayahan Çetin, “5 yıl önce şehir merkezlerimizde, Kızılay’da, Güvenpark’ta bombalar patlatan PKK, yine insanlıktan çıkmış ve silahsız vatandaşlarımızı şehit etmiştir. Fakat amaç bellidir: Sahada tutunacak dalı kalmayan PKK, Mehmetçiğimizi bir psikolojik savaşla, kara propagandayla suçlamak istemektedir.” diyerek kahraman Türk ordusuna karşı kara propaganda yürüten isimlerinin HDP’li isimler olduğuna dikkat çekti. Çetin, “Her söylemiyle, her eylemiyle Kandil’den yönlendirilen bir kukla olan terör örgütünün siyasi kanadı HDP. Dün de bir düzmece yalanla kamuoyunu zehirlemeye çalıştı. HDP milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Hüda Kaya’nın başını çektiği, FETÖ ve PKK kaçakları ve HDP dostlarının da alet olduğu koro 13 şehidimizden ordumuzun harekâtını sorumlu tutacak, eğer barış olsaydı açılım olsaydı böyle olmazdı diyecek, 13 vatandaş siyasi hamle için kullanıldı diyecek kadar ileri gitmiştir. Bu karanlık bir psikolojik harekattır. Hedef Türk Ordusu’dur, onun komutanlarıdır. Düşman çok iyi bilmektedir ki Türk ordusu, Türk polisi Türkiye’nin en değerli varlığıdır.” dedi ve PKK’nın meclisteki kanadı olan HDP’nin kapatılması gerektiğini vurguladı.

            Ankara İl Başkanı Kayahan Çetin, konuşmasının ardından alanda bulunanları 13 şehidimiz için saygı duruşunda bulunmaya davet etti. Saygı duruşunun ardından açıklama sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204