TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesinden PKK'nın Kanalına Ödül!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Ankara Şubesi, PKK televizyonu JİN TV’ye basın ödülü verdi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesinden PKK'nın Kanalına Ödül!

Mimarlar Odası'nın Mimar Emre Madran anısına bu yıl altıncısını düzenlediği "Koruma Alanında Emre Madran Basın Ödülleri"nde, terör örgütü PKK'nın yayın organı olan Jin TV, uluslararası basın dalında ödüllendirildi.

Yapılan açıklamada, ödülün "doğa tahribatları, HES ve maden ocakları haberleri" için Jin TV Yeşil Pencere Ekoloji Programı Yapımcısı Güler Yıldız'a verildiği ifade edildi.

4 Ekim Pazartesi 6.’sı düzenlenecek olan tören öncesinde ödül sahipleri açıklandı. Terör örgütü PKK uzantılı yayın organı olan JİN TV de ödül listesine girdi. Hollanda’dan yayın yapan kanalda program yapan Güler Yıldız “Uluslararası Basın Ödülü”ne layık görüldü. Örgüt elebaşlarının sık sık boy gösterdiği kanal, özellikle kadın teröristlerle ilgili haberleri ile tanınıyor. Skandal ödül büyük tepki toplarken telefonla ulaştığımız oda kendini savundu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden bir yetkili JİN TV’nin ekolojik haberler yaptığını savundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER