TÜGVA Keçiören'den İşgalci İsrail'e Anlamlı Mesaj

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da namaz kılan Müslümanlara yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla TÜGVA Keçiören mensubu gençlerden anlamlı bir mesaj geldi.

TÜGVA Keçiören'den İşgalci İsrail'e Anlamlı Mesaj

İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da namaz kılan Müslümanlara yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla TÜGVA Keçiören mensubu gençlerden anlamlı bir mesaj geldi. Gençler, Mescid-i Aksa’nın duvarındaki “Komutanı Muhammed olan bir Ümmet boyun eğmez!” anlamına gelen yazıyı Ankara’da bulunan İsrail Büyükelçilik Konutu’nun önüne bıraktı.

ZALİME KARŞI MAZLUMUN YANINDAYIZ


İsrail’in saldırıları ve zulmüne karşı Filistin halkının yanında olduklarını belirten TÜGVA Keçiören İlçe Temsilcisi Av. Ömer Cihat Mert “İnsanların dini ve vicdani haklarını görmezden gelerek ibadet ederken masum canlara saldıran işgalci İsrail’e karşı hepimiz sesimizi yükseltmeliyiz. İsrail’in saldırıları ve zulmüne karşı Filistin halkının yanındayız. İsrail her zamanki gibi işgalci yüzünü bir kez daha gösterdi, biz de onlara komutanı Hz. Muhammed (S.A.V.) olan bir Ümmetin asla boyun eğmeyeceğini hatırlatmak istedik.” dedi.

SUSKUNLARA KARŞI BİZ VİCDANIMIZLA KONUŞACAĞIZ

İsrail’in bu saldırılarına karşı dünyanın suskun olduğunu belirten ve konuyla alakalı bir beyanat veren Mert, “Biz cihana hükmetmiş, topraklar fethetmiş bir milletiz. Fakat fethettiğimiz topraklara hoşgörüyü götürmüş, her inanca mensup insanların özgürce yaşamasını sağlamışız. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedip gayrimüslimlere özgürce yaşayabilirsiniz dediğini herkes bilir. Fakat burada, kendi öz vatanlarındaki insanlara İsrail zulmediyor, canlara kast ediyor, bunu Ramazan günü yapıyor ve dünya suskun. Dünya sussa da suskunlara karşı biz vicdanımızla konuşacağız. Duyurabildiğimiz her platformda Filistin’in haklı davasını duyuracağız. Bu saldırıları kınıyor, kardeş Filistin’in yanında olduğumuzu bir kez daha bildiriyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER