Turgut Altınok'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Turgut Altınok'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında kadına yönelik şiddetin karşısında olduklarını, bunun da hem bireysel hem de toplumsal olarak daha yüksek sesle dile getirilmesi gerektiğini vurguladı.

BAŞKAN ALTINOK: BU TOPRAKLAR ANALARIMIZ SAYESİNDE GEÇİLMEZ OLMUŞUR

Altınok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlarımızı bir güne sığdırmak mümkün değildir. Her gün anneler günü, her gün kadınlar günüdür. Milli mücadele döneminde cepheyi besleyen Nene Hatunlar, Kara Fatmalar gibi nice sembol kahraman analarımız, kahraman kadınlarımız bizlere bu torakları vatan yapmışlardır. Devletimizin kurtuluşunda, kuruluşunda ve Cumhuriyetimizin yükselmesinde de ferasetleri, emekleri, gayretleri, mücadeleleri büyüktür. Çileler çekerek bu topraklarda hür ve bağımsız olarak yaşamamıza vesile olmuşlardır. Coğrafyamızın adı da Anadolu’dur. Analar sayesinde bu coğrafya geçilmez ve vazgeçilmez olmuştur.

“ŞİDDET ACİZLİKTİR”

Günümüzde ise kadınlarımıza yönelik şiddetin arttığını görüyoruz. Oysaki Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V.) hadisinde, ‘Hanımını döven, Allah’a ve Resulüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum.’ buyuruyor. Bu anlamda dinimize ve medeniyet tarihimize baktığımızda kadınların baş tacı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla şiddetin mazereti olmaz, şiddet acizliktir ve bizler de şiddetin karşısında olduğumuzu yüksek sesle dile getirmeliyiz. Mutlu ve tebessümle dolu bir ömür dileğimle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.” ​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204