Ümitcan Uygun gözaltında: Aynı evde kaldığı Esra Hankulu Ölü Bulundu

Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan 25 yaşındaki Esra Hankulu isimli genç kadın ölü bulundu.

Ümitcan Uygun gözaltında: Aynı evde kaldığı Esra Hankulu Ölü Bulundu

Türkiye'nin yardıma ihtiyacı olduğu algısını yaratan sosyal medya paylaşımlarının yurt dışındaki sahte hesaplar üzerinden yayıldığı ortaya çıktı.

Tutuklandığı cezaevinden 18 gün önce tahliye edilen Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan 25 yaşındaki Esra Hankulu yatağında ölü bulundu. Cep telefonu olay yerinde bulunamayan genç kadının incelenen kamera kayıtlarında Uygun ile geceyi geçirdiği doğrulanınca Uygun gözaltına alındı.

 Ankara'nın Mamak İlçesi'nde yaşayan Esra Hankulu 18 yaşındaki Furkan G. ve 20 yaşındaki Dilan C.'yi arayarak, babasının mezarına gitmek istediğini söyledi. Olay günü Hankulu'nun tek başına yaşadığı eve giden arkadaşları ve sevgilisi Ümitcan Uygun akşam birlikte alkol aldı. Bir süre önce eşinden boşanan Esra Hankulu ile Ümitcan Uygun geceyi aynı odada geçirdi. Ertesi gün saat 15.00'da uyanan Furkan G. ve Dilan C. odasına girdikleri Esra Hankulu'yu hareketsiz halde buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER