Volkan Memduh Gültekin'den Kenan Kıran'a Yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme gelen su zammı ile ilgili Kenan Kıran'ın paylaşımlarına Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin yanıt verdi.

Volkan Memduh Gültekin'den Kenan Kıran'a Yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde gündeme gelen su zammı ile ilgili Kenan Kıran'ın paylaşımlarına  Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin yanıt verdi.

Kenan Kıran Twitter'dan "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçimden önce 'Sudan para kazanılmaz' demişti. Mansur Yavaş'ın yüzde 80'lik su zammı AK Parti ve MHP engelledi" mesajını paylaştı. 

Kenan Kıran'ın mesajına yanıt gecikmedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin "1- Son aylarda Kenan Kıran, ABB hakkında iftira, seviyesizlik ve yalan haber üzerine dayalı, "parselci talimatlı" çalışmalar yapmaktadır. Bu konuya geleceğiz ama önce ettiği şu iftiralara, onun da anlayabileceği şekilde cevap verelim.2- Kenan Bey, Kademeli su artışı, küresel kuraklık döneminde bu dönemin olumsuz etkilerine karşı üretilebilmiş tek çözüm. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu kuraklığa karşı kademeli su tarifesini öneriyor. Ah Bakanlık! Neden Kenan Bey'i dinlemiyorsunuz? 3- Kademeli tarife zam değildir. Çok kullananın çok, az kullananın normal ödeme yapmasıdır. Ankara'da yüzde 16'lık bir kesim, harcanan suyun yüzde 52'sini tüketmektedir. Bu faciadır. Havuz dolduran, hobi bahçesi sulayan, araba yıkayan bu kesim Ankara'nın suyunu tüketmektedir. 4- Kademeli su tarifesi Gaziantep ve Bursa'da da uygulanmaktadır. Ne yani Kenan Bey, sen şimdi Gaziantep ve Bursa Belediye başkanları da zamlı su satıyor mu demek istiyorsun? Tüm dünyada kuraklıkla mücadelenin kentsel olarak başka bir çözümü yok! 5- Bizim önerimizde tasarruf etmeyip çok harcayan olursa, buradan gelecek gelirle sosyal yardım alan ailelere su ücretini 10 m3'e kadar m3 başı 1 TL yapmak da var. Barajların doluluk oranı yüzde 16. Ankara'da su biterse davul mu çalacaksınız? Allah korkusu da mı yok? 6- Neymiş? Halkın yüzde 70'ine yakını zaten aynı ücreti ödeyecekmiş. Sosyal yardım alanlara ucuzlayacakmış. Öğrenci evlerine zaten %50 indirimliymiş. Tasarruf oranı arttıkça Ankara'nın suyu korunacakmış. Bir daha anlatayım mı? Biz sizin korkunuzu anlıyoruz. 

7- Kaldı ki Başkanımız ısrar etmese ve su indirimi yapılmasaydı, her yıl 2 MİLYAR TL Ankaralının cebinden fazla çıkmış olacaktı. Yani senin deyiminle Ankaralıyı ÇARPMIŞLAR! Şimdi hiç sevmediğiniz bölüme geliyorum. Gıkınız çıkmaz bunlara: Çarpıp ne yapmışlar? 8- Sen buraları okursun artık... 9- Kenan Bey, Heykel iftirası attın, tıpış tıpış sildin. Anfa konusunu açıkladım, yazamadın. Sana en ufak eleştiri getiren herkesi engelliyorsun. Bu meslek çocuk gibi davrananların, trollük yapanların, seviyesiz davrananların mesleği değil. Bu meslek Uğur Mumcu'nun mesleği. 10- Bizi rahatsız eden bir durum var mı? Yok. Senin yaptığın işin ağababasını bu kentte 25 yıldır yapan trolbaşını biliriz biz, sen daha yenisin. O da uyumaz, gece gündüz iftira eder, yalan konuşur ve biz takmadıkça bize değer katar. İşimize geliyor." dedi..

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER