Yenimahalle’de 65 Yaş Üstüne Online Spor Desteği

Yenimahalle Belediyesi, Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara interaktif spor eğitimleri desteği sunuyor.

Yenimahalle’de 65 Yaş Üstüne Online Spor Desteği

Yenimahalle Belediyesi, “Koronavirüs yaşantımıza engel olamaz” sloganıyla Yenimahallelileri evlerinde spor yapmaya davet ediyor.

Tesis hocaları evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların metabolizmalarını hareketli tutmak adına evde yapılabilecek egzersizlerin videolarını Yenimahalle Belediyesi youtube ve facebook hesaplarından paylaşmaya başladı.

Sosyal medyadan spor eğitimleri devam edecek

Vatandaşlar bugünden itibaren belediyenin sosyal medya hesaplarından videoları izleyerek eğitmenlerle birlikte evlerinde spor yapıp, sağlık için form tutabilecek.

Koronavirüs ile mücadelede evde kalma sürecine destek olmak için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Eğitimde, sporda, kültür sanatta kimi zaman canlı yayın, kimi zaman da hazırladığımız videolarla ilçe sakinlerimizin hayatlarına devam etmelerini sağlamak istiyoruz. Vatandaşlarımız evlerinde, dört duvar arasında olabilirler ancak sağlık için hareket etmeye devam etmeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız spor videolarını izlemeye ve evlerinde uygulamaya davet ediyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204