Yeşilin Her Tonu Atatürk Botanik Bahçesi'nde

Keçiören'de bulunan Atatürk Botanik Bahçesi bahara, yeşilin her tonuyla merhaba dedi.

Yeşilin Her Tonu Atatürk Botanik Bahçesi'nde

Keçiören Belediyesi tarafından çeşitli türde gül, çiçek ve fidan dikimi yapılarak yaza hazırlanan Atatürk Botanik Bahçesi, doğayla iç içe vakit geçirmek ve spor yapmak isteyenlerin uğrak noktası olmayı sürdürüyor. Özel peyzaj çalışmasıyla her mevsim binlerce tür bitkiye ev sahipliği yapan Atatürk Botanik Bahçesi, bugünlerde yeşilin her tonunu barındırıyor.

Atatürk Botanik Bahçesi’ni Başkent’in gözde dinlenme mekânlarından biri olarak değerlendiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, buraya ilişkin şu bilgiyi verdi:

Atatürk Botanik Bahçemiz, vatandaşlarımızın sabah sporu yapmalarına ve akşam geç saatlere kadar keyifli vakit geçirmelerine imkân tanıyan vazgeçilmez mekânlar arasında yer alıyor. Biz burayı hafriyat yığınlarından kurtararak kentimizin en güzel parklarından biri olarak hizmete açtık. Parkımız, içindeki uzun koşu parkuru ile spor yapmak isteyen vatandaşlarımızın vazgeçilmez mekânı konumundadır. Yüzlerce çeşit bitki ve çiçeğin güzelliğiyle renklenen parkımız yaz kış güzelliğinden bir şey kaybetmiyor. Keçiören’imizi her geçen gün daha yeşil ve daha yaşanabilir bir kent haline getiriyoruz.”​

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER