Türk Bilim İnsanlarının Geliştirdiği Aşının 'Dağıtım Tarihi' Belli Oldu

Britanya Sağlık Bakanı, Türk bilim insanlarının geliştirdiği Kovid-19 aşısının ülkeye ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını duyurdu.

Türk Bilim İnsanlarının Geliştirdiği Aşının 'Dağıtım Tarihi' Belli Oldu

Salgından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngitere'de Sağlık Bakanı Matt Hancock, Pzifer ve BioNTech şirketlerinin ortak çalışması olan Koronavirüs aşısının ülkeye ocak ayı sonuna kadar kademeli olarak ulaşacağını açıkladı. Aşının dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Hancock, ülke çapında aşı merkezlerinin kurulacağını belirtti.

Bakan Hancock, Britanya Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) tarafından ülke çapında "aşı merkezleri" kurulacağını belirterek, aşının eksi 70 derecede depolanmasına dikkat çekti. Hancock tarafından belirtilen aşı sıcaklığı eksi 70 derece, Güney Kutbu'nda bulunan Antartika'daki havadan daha soğuk bir ortam sıcaklığı olarak biliniyor.

Bakan Hancock, ocak ayı sonuna kadar yapacakları Koronavirüs aşı dağıtımını üç koldan yapacaklarını ifade etti. Buna göre aşı dağıtımı, halktan oluşacak topluluk ekipleri, aşı istasyonları ve hastanelerde kurulacak aşı merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204