WhatsApp'ta Hızla Yayılan Tehlikeye Dikkat!

WhatsApp hesabının çalınmayı amaçlayan yeni bir yöntem ortaya çıkarıldı.

WhatsApp'ta Hızla Yayılan Tehlikeye Dikkat!

Geçmiş dönemde dolandırıcılar WhatsApp Gold ve farklı yöntemlerle, hesapları ele geçirmeye veya değerli bilgilere ulaşmaya çalışmıştı. Şimdi de dolandıcılar yeni bir yöntemle tekrar ortaya çıktı. Siber suçlular yeni hack yöntemiyle WhatsApp hesabını çalmayı amaçlıyor.

Söz konusu yeni yöntem, WhatsApp doğrulama kodu içeren SMS'ler aracılığıyla çalışıyor. İlk önce kullanıcıya, WhatsApp'ın kurulduğında gelen doğrulama mesajıyla aynı olan bir SMS geliyor. Kullanıcı bu mesajın direkt olarak WhatsApp'tan geldiğini sanıyor ve şüphelenmiyor. Fakat bu noktada işler değişiyor.

Doğrulama mesajının arkasından kullanıcıya, hesabı ele geçirilmiş bir arkadaşı tarafından bir mesaj geliyor. Mesajda ise "Merhaba, kusura bakmayın, size yanlışlıkla SMS ile 6 haneli bir kod gönderdim, lütfen bana iletebilir misiniz? Acildir. SMS kodu?" yazıyor.

Eğer kullanıcı, arkadaşından gelen SMS'teki kodu paylaşırsa WhatsApp hesabı dolandırıcıların eline geçmiş oluyor. Dolandırıcılar ele geçirdikleri hesaptaki kullanıcının rehberinde kaç kişi varsa onlara da bu yöntemi uygulayıp, kandırmaya ve WhatsApp hesaplarını çalmaya çalışıyor.

Oldukça tehlikeli bir durum. Kullanıcının çevresindeki herkesi tehlikeye sokuyor. WhatsApp'ta değerli bilgiler yer alabilir ve bu bilgilere erişilebilir. Bu yöntemle binlerce kişinin WhatsApp hesabının ele geçirildiği düşünülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204