Aylin Sözer Kimdir, Kaç Yaşında, Neden Öldürüldü?

Dr. Öğretim Görevlisi Aylin Sözer kimdir, kaç yaşındadır?

Aylin Sözer Kimdir, Kaç Yaşında, Neden Öldürüldü?

İstanbul’ da dünyaya gelmiş ve Marmara Üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünü bitirmiştir. Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini yine aynı üniversitede tamamlarken öğretmenlik deneyimine İTÜ geliştirme vakfı okullarında başlamış sonra yöneticilik ve idarecilik yaptığı gelişimine akademik anlamda katkı sağlamak için Kadıköy belediyesi ile çalışmaya başlamıştır.

Akademik kariyerine bir dönem yurt dışında devam eden Sözer Çapan Amerika da bir üniversitede Psikoloji alanında bir yüksek lisans derecesi daha yapmış, aynı zamanda uluslararası bir projede çalışırken üniversitede de ders vermiştir. AÇEV gönüllüsü ve master eğitimcisi olarak çeşitli çalışmalara katılan Sözer Çapan 2011 yılında Türkiye ye döndüğünden beri İstanbul Aydın Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilimdalı başkanı olarak halen görevini sürdürürken lisans ve yüksek lisans düzeyinde ders vermektedir.

Van da deprem sonrasında depremzede çocuklar için gönüllü sağaltım sağlamak amacıyla yaz okulları açan hocamız bu okulları Artvin, Kayseri gibi Türkiye’nin pek çok ilinde pek çok dezavantajlı çocuğa ulaştırmak için devam ettirmiştir. Uzmanlık alanı aile ve çocuk iletişimi, yaratıcılık ve çocuk resimlerinin analizi olan hocamızın ulusal ve uluslararası pek çok yayını bulunmaktadır.

Bil kolejleri ve bazı hakemli dergilerde Bilim Kurulu üyeliği olan hocamızın geleceğe dair en büyük hayali dezavantajlı çocuklar için bir eğitim köyü kurmaktır.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204