Bekir Coşkun Kimdir? Bekir Coşkun'un Ölüm Nedeni...

Gazeteci yazar Bekir Coşkun hayatını kaybetti. İşte Bekir Coşkun'un hayatı...

Bekir Coşkun Kimdir? Bekir Coşkun'un Ölüm Nedeni...

Gazeteci Bekir Coşkun tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Bir süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun'un 20.30 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi. 1974’te foto muhabiri olarak mesleğe atılan Bekir Coşkun, Günaydın, Sabah Gazetesi, Hürriyet Gazetesi gibi farklı gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

 Peki, Bekir Coşkun kimdir, nereli ve kaç yaşında vefat etti?

Bekir Coşkun Kimdir?

Bekir Coşkun, 1945 yılında Şanlıurfa'da, memur bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Şanlıurfa'da tamamladı.

Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonra 1974’te foto muhabiri olarak işe başladı. Daha sonra polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yaptı. 1978’de Günaydın gazetesine geçti. Köşesinin adı Dokuzuncu Köy’dü.

1987’de Sabah gazetesinde Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı. 1993'te Hürriyet gazetesinde geçti. Yayımlanmış 4 adet kitabı bulunmaktaydı. "Dövlet", "Avukatımı İstiyorum", "Pako'ya Mektuplar" ve "Ben Pako".

Köpeği Pako’nun adıyla kaleme aldığı yazılar yayımladı. TRT'de yayınlanan "Pako’ya Mektuplar" adlı dizi başta BBC olmak üzere altı AB ülkesi televizyonu tarafından satın alındı.

Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009 tarihinde Hürriyet gazetesinden ayrıldı.

Bekir Coşkun, 3 Kasım 2010 tarihinde Cumhuriyet gazetesinde Onuncu Köy köşesinde yazdı. 14 Mart 2013 tarihinde Sözcü gazetesi kadrosuna katılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204