Ersan Şen Kimdir? Ersan Şen Ne Dedi? Ersan Şen Ne İş Yapar?

Koronavirüs aşısının zorunlu olması gerektiğini belirten Ersan Şen, gündem yaratan açıklamalarda bulundu.

Ersan Şen Kimdir? Ersan Şen Ne Dedi? Ersan Şen Ne İş Yapar?

Aşının zorunlu olması gerektiğini belirten Ersan Şen, “Aşı olmayı reddedenler için kanun çıkarılmalı, gerekirse hapis cezası verilmeli ve hatta ev ve iş yerlerine girilip zorla aşılanmalı” dedi.

Söz konusu açıklamanın ardından Twitter kullanıcıları #ErsanŞenTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yaptı.

Peki Ersan Şen kimdir? Ersan Şen nerelidir? Ersan Şen ne iş yapar?

ERSAN ŞEN KİMDİR?

Ersan Şen 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir'de dünyaya geldi. Lise eğitimi için İstanbul'a gelene kadar çocukluğu ve gençliği Nevşehir, Avanos, Çalış Kasabası'nda geçen Şen, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi'nden 1983 senesinde mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1987 senesinde üniversite mezuniyetinin ardından, İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlayan Şen, yüksek lisansını 1989 senesinde Marmara Üniversitesi’nde yaptı.

1994 senesinde aynı üniversitede doktorasını yapan Şen, 1998 senesinde de doçent oIdu. 2004 senesinden bu yana profesör olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı avukatlık yapan Ersan Şen, Akademik yaşamını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığı ve Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerini de yürüten Şen, İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyesi olarak da idari görevde bulunmuştur.

Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahip olan Şen’in, bu alanlarda yazılmış birçok kitap, makale ve çevirisi mevcuttur. Aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği üyesidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204