Fikri Sağlar Kimdir? Fikri Sağlar Ne Dedi?

Türbanlı kadınlar hakkında söyledikleri ile tüm tepkileri üzerine toplayan CHP'li Fikri Sağlar'ın hayatı merak ediliyor.

Fikri Sağlar Kimdir?  Fikri Sağlar Ne Dedi?

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar, siyasi söylemleri üzerine gündemden düşmezken, son olarak türbanlı kadınlar hakkında söyledikleri ile tüm tepkileri üzerine topladı. 

FİKRİ SAĞLAR KİMDİR? NERELİ? KAÇ YAŞINDA?

1 Ocak 1953 tarihinde, Mersin'in Mut ilçesinde dünyaya gelen 67 yaşındaki Fikri Sağlar, Galatasaray Lisesi ve Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

Önce Sosyaldemokrat Halkçı Partiyi ardından Cumhuriyet Halk Partisini XVII., XVIII., XIX., XX Dönemlerde İçel Milletvekili olarak temsil etti. SHP'de çok genç yaşta genel sekreterlik yaptı.

49. 50. ve 52. Hükümetlerde Kültür Bakanlığı yaptı ve 50. Hükümet'te revizyon sonucu Kültür Bakanlığından Devlet Bakanlığına getirildi. Susurluk Kazasının ardından kurulan TBMM Susurluk Komisyonunda üyelik yaptı. 18 Nisan 1999 tarihindeki genel seçimlerde CHP %8,71 oy alıp baraj altında kalınca milletvekilliği sona erdi.

2004 Türkiye yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyduysa da seçilemedi.

2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 25. dönemde tekrar Mersin milletvekili olarak meclise girdi.

Tiyatro sanatçısı Serap Sağlar ile evli olup Yankı Sağlar ve tiyatro sanatçısı Gerçek Sağlar'ın babasıdır. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir. Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204