Gain Medya'nın Sahibi Kim? Gözde Akpınar Kimdir?

Yayın hayatına başlayan dijital içerik platformu Gain, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Gain medyanın kurucusu Gözde Akpınar kimdir?

Gain Medya'nın Sahibi Kim? Gözde Akpınar Kimdir?

Netflix, Blu Tv VE Exxen’le birlikte yayına başlayacak yeni bir platform daha kuruldu. Dijital içerik platformu olan Gain bugün yayın hayatına başladı. Şimdilik mobil cihazlardan takip edilebilen Gain’in kurucusu ise Filli Boya’nın eski sahibi Gözde Akpınar.

Gain, 2019 yılında Beyn Danışmanlık bünyesinde kurulan yeni nesil bir video içerik platformu. Kullanıcıların farklı zamanlarda farklı video izleme alışkanlıklarına seslendiği belirtilen Gain, yapay zeka tabanlı algoritması ve güncel içerik alternatifleri ile izleyicilere kendi akışlarını kazandırmayı amaçlıyor.

Gain aynı zamanda bağımsız video içerik yaratıcılarını da desteklemek, sektörde çok sesliliğe ve özgün üretimlere önem veren bir yayın politikası izleyeceğini aktardı.

Platformda, başrollerinde Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar'ın rol aldığı 10 Bin Adım isimli dizi tanıtıldı.

GÖZDE AKPINAR KİMDİR?

1980 yılında dünyaya gelen Gözde Akpınar, Filli Boya’nın kurucusu Celal Akpınar’ın kızıdır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme ve İktisat Bölümlerinden mezun olan Gözde Akpınar, 2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayi çalışmaya başladı.

2005 yılında babası Celal Akpınar vefat ederken henüz 25 yaşında olan Gözde Akpınar şirketin başına geçemedi. Gözde Akpınar bir röportajında babasının “Kaç kişi çalıştırıyorsan, o kadar insan akşam çorbasını içiyorsa yüzün gülsün. Eğer o kadar insan çorba içemiyorsa sen de aç kal’ dediğini ve kendisinin de babasının sözünden gideceğini söylemişti.

Gözde Akpınar, Gain uygulamasının kendi yayın akışı olan, daha büyük ölçüde 1-20 dakika aralığında farklı içerikler ve kategoriler sunan, kendi yayın akışı dışında da kişiyi tanıyan ve akışta kişinin tercihlerini göz önüne alan bir platform olduğunu söylüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204