Hande Fırat kimdir? Hande Fırat Kaç Yaşında?

Hande Fırat Kimdir?

Hande Fırat kimdir? Hande Fırat Kaç Yaşında?

10 Eylül 1974'te Ankara'da doğdu. Ankara Tevfik Fikret Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

Üniversitede okurken çalışmaya başladı. Bülent Çaplı'nın dersinde Baki Şehirlioğlu ve Murat Yetkin'i dinledi; ATV ya da Kanal D'de staj yapma şansı doğdu. Kanal D’de yaptığı stajla televizyonculuk hayatı başladı. Sırasıyla Kanal D, NTV ve BRT‘de çalıştı.

1999 yılının Kasım ayında da başbakanlık muhabiri olarak CNN TÜRK'te başladı. Depremler, afetler, suikastler, siyasi krizler, uluslararası krizler, zirveleri takip etti.

Türkiye'nin yoğun gündeminde temposu düşmeyen televizyon haberciliğini CNN TÜRK'te başarıyla sürdüren Fırat, CNN TÜRK Ankara Haber Müdürü görevinin ardından, 2011 yılında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi görevine getirildi.

2014 yılında ise Kanal D’nin de Ankara Temsilciliğine getirilerek, Doğan TV Ankara Temsilciliğine atandı.

Fırat’ın 2005 doğumlu Nehir isimli bir kızı var. Hande Fırat , Fransızca ve İngilizce biliyor. Kitap okumayı ve film izlemeyi seviyor. Pilates tutkunu Fırat, resim yapıyor. Evinin bir bölümünü stüdyoya çeviren Hande Fırat yağlıboya çalışıyor.

ÖDÜLLERİ

2016: Altın Kelebek Ödülü – "Yılın Medya Olayı"

2017: RTGD Ödülü – "15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Ödülü"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204