Koronavirüsün Tedavisini Bulan İbrahim Benter Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Koronavirüsün Tedavisini Bulan İbrahim Benter Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Sizler için derledik.

Koronavirüsün Tedavisini Bulan İbrahim Benter Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında?

Prof. Dr. İbrahim Benter, koronavirüs aşısını bulan Prof. Dr. Uğur Şahin ile eşi Özlem Türeci’nin ardından, bütün dünyaya umut oldu

Prof. Dr. İbrahim Benter koronavirüsün tedavisini buldu.

Prof. Dr. İbrahim Benter 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu.

ABD’de uzun yıllar tıp alanında araştırmalar yürüten KKTC Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü yapan farmakoloji profesörü İbrahim Benter, kalp ve damar problemlerinin tedavisine ilişkin yaptığı eğitim ve araştırmaları dolayısıyla birçok  ödül aldı.

New York Tıp Fakültesi ve Ohio State Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gören Benter, Cleveland Clinic Foundation’da Beyin ve Damar Bölümünde ihtisas yaptı.

2001-2012 yılları arasında Kuveyt Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalında Profesör olarak çalışan Benter, 2012-2013 akademik yılında Oxford Üniversitesinde görev yaptı.

Benter, Nobel ödüllü Profesör Sir John Vane ve Profesör Sir Martin Evans'la birlikte çalıştı.

Benter, bazı çalışmaların yapıldığını ve kısa sürede bunların daha da netleşeceğini kaydederek "Bence, koronavirüse karşı çözümün Türkiye'den çıkması mümkün." demişti.

16 Aralık 2020 günü Kanal D ekranlarında koronavirüsün kesin ilaçlı tedavisini bulduğunu açıkladı.

Amerikada ve Kuveytte birçok vakıflarda aktif görevler aldı. 1996 da New York’ta talebe iken Amerika Kıbrıs Türk Talebeler Derneğini kurdu ve Amerikanın birçok yerinde öğrenim gören Kıbrıslı talebelerle irtibat kurarak Kıbrıs davasına faydalı olacak birçok faaliyetler yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204