Mustafa Demirkan Kimdir? Mustafa Demirkan Ne Dedi?

Ayasofya'da Camii'nde Atatürk için zalim ve kafir ifadelerini kullanan Mustafa Demirkan'ın hayatı araştırılıyor. Peki, Mustafa Demirkan kimdir?

Mustafa Demirkan Kimdir? Mustafa Demirkan Ne Dedi?

Ayasofya'da Camii'nde imam Mustafa Demirkan, Mustafa Kemal Atatürk için “zalim ve kafir” ifadelerini kullandı. 

Demirkan, “Bu ve bu gibi mabedler mabet olarak devam edilmesi için inşa edilmiş, hediye edilmiş. Öyle bir zaman geldi ki, bir asır gibi bir zaman içinde bu mabed-i şeriften Ezan-ı Muhammediye ve namaz her şey yasak olarak müze haline çevrildi. Onlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Ya Rabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma...” ifadelerini kullandı.

Mustafa Demirkan'ın sözleri sosyal medyada tepki çekti.

Söz konusu olayın ardından kullanıcılar Mustafa Demirkan'ı araştırmaya başladı. Peki Mustafa Demirkan kimdir? Mustafa Demirkan kaç yaşındadır? Mustafa Demirkan nerelidir?

Mustafa Demirkan Kimdir?

1955 doğumlu Rize'de dünyaya gelen Mustafa Demirkan Hoca, 1961 yılında henüz 6 yaşında babası Mustafa Efendi'den Kur'an-ı Kerim eğitimi aldı. Güneysu Merkez Camii İmam hatibi hıfzını ikmal eyledi.

İstanbul'a bu yıllarda gelen Mustafa Demirkan, Hacı Hafız İsmail Hakkı Bayrı'dan talim dersini aldı ve Fatih İmam Hatip Okulunda liseyi tamamladı.

1973 yılında Üsküdar Çangelköy Kerime Hatun caminde imam hatiplik vazifesine başladı ve bir çok talebe okuttu. 2017 yılında Şeyh Kubeysi vefat ettiğinde Fatih camii'nde kendisi namazı kıldırdı. 

Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok hürmet ettiği büyüklerden biri olan Mustafa Demirkan hoca, şu sıralar sosyal medyada ettiği sözlerle tepki çekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Körfez
Körfez - 13 ay Önce

Ayet okumak suçmu hem zikredilen bir isim yok

burhan kandemir
burhan kandemir @Körfez - 13 ay Önce

hiçbir hain orospu çocuğu kurduğu VATAN'da Mustafa Kemal ATATÜRK'e laf edemez.

SIRADAKİ HABER