RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Kimdir? Ebubekir Şahin Kaç Yaşında?

Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi. Peki Ebubekir Şahin kimdir, kaç yaşındadır? İşte Ebubekir Şahin'in biyografisi...

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin Kimdir? Ebubekir Şahin Kaç Yaşında?

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in 2 yıllık görev süresinin dolması sebebiyle Üst Kurul'da Başkanlık ve Başkan Vekilliği seçimi yapıldı. Yapılan oylama sonucunda RTÜK Başkanlığına bir kez daha Ebubekir Şahin seçildi.

Ebubekir Şahin kimdir? Ebubekir Şahin  nereli? Ebubekir Şahin kaç yaşında? Ebubekir Şahin kaç yıldır RTÜK Başkanı? Ebubekir Şahin aslen nereli? Ebubekir Şahin geçmişi nasıl? gibi sorular sosyal medyada aranmaya başladı. 

Ebubekir Şahin Kimdir?

1974 yılında Rize Çayeli’nde doğdu. İlköğrenimini Rize’de, lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. 1995 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında da Gazetecilik Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı.

Ebubekir Şahin Sırasıyla, İçişleri Bakanlığı, TBMM, Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, RTÜK, Başbakanlık gibi birçok kurumda yöneticilik yaptı. Anadolu Ajansı’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar olarak görev yaptı.

6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 35'inci maddesi uyarınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunun 16.10.2017 tarihli ve 8'inci Birleşiminde yapılan seçim sonucunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Ebubekir Şahin Üye olarak bir süre görev yaptıktan sonra 23.01.2019 tarihinde yapılan seçimle Üst Kurul Başkanı olan Şahin, evli ve Zeynep Melike ile Ahmet Burak’ın babasıdır. Ebubekir ŞAHİN, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204