Yasin Özdamar Kimdir? Şehit Yasin Özdamar Nereli, Kaç Yaşındaydı?

Kuzey Irak’ta görev yapan Uzman Çavuş Yasin Özdamar şehit oldu.

Yasin Özdamar Kimdir? Şehit Yasin Özdamar Nereli, Kaç Yaşındaydı?

Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütü PKK’yla güvenlik güçlerimiz arasında çatışma yaşandı. Gelendost İlçesi Çaltı Köyü’ne kayıtlı Uzman Çavuş Yasin Özdamar çıkan çatışma sonucunda şehit düştü.

Yasin Özdamar kimdir? Yasin Özdamar nereli? Yasin Özdamar kaç yaşında? Yasin Özdamar ne iş yapar? Yasin Özdamar 'ın cenazesi ne zaman? Yasin Özdamar 'ın cenazesi nerede? Şehidin acı haberi Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu tarafından ailesine verildi.

Vali Seymenoğlu, Gelendost Kaymakamı Onur Alimoğlu, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet Sezgin ve askeri yetkililerle birlikte şehidin annesi Keziban ve babası Sadettin Özdamar'a taziye dileklerini iletti.

Şehidin evinin bulunduğu sokağa ve evine Türk bayrakları asıldı.

Şehit Yasin Özdamar'ın bekar ve bir kardeşinin olduğu öğrenildi.

Şehit Yasin Özdamar'ın Kanı Yerde Kalmadı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bütün terör inlerinin yerle bir edileceği, tek bir şehidin bile kanının yerde kalmayacağı belirtildi.

Açıklamada, "Metina'da kahraman silah arkadaşımız İs. Uzm. Onb. Yasin Özdamar'ı şehit eden 2 terörist, bölgeden kaçamadan Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi." denildi.

Irak'ın kuzeyinde hain terör örgütü PKK ile girilen çatışmada kahraman askerimiz Yasin Özdamar şehit düştü. Yasin Özdamar Irak'ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekatında hain terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olmuştur.

TSK'da İstihkam Uzman Onbaşı olarak görev yapmaktaydı. 

Yasin Özdamar Irak'ın kuzeyinde Pençe Yıldırım Harekatında hain terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 23:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204