'40 Ermeni Askeri Azerbaycan Topraklarına Girdi'

Azerbaycan, dün yaklaşık 40 Ermeni askerin Azerbaycan topraklarına girdiğini ve onları geri çekilmek zorunda bıraktıklarını açıkladı.

'40 Ermeni Askeri Azerbaycan Topraklarına Girdi'

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın Devlet Sınır İdaresi'yle yaptığı ortak açıklamaya göre dün akşam saat 20:00'da yaklaşık 40 Ermeni askeri sınırı geçip Kelbecer'in Armutlu köyüne doğru 400 metre derinliğe kadar ilerledi ve mevzileri ele geçirdi.

Açıklamada, Azeri ordusunun aldığı önlemler sonucunda Ermenistan askerlerinin Azerbaycan sınırlarının dışına çıkarıldığı ve bu süreçte silah kullanılmadığı vurgulandı.

ERMENİSTAN'IN PROVOKASYONU

Bakanlık Ermeni silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan topraklarına müdahalesinin yeni bir provokasyon olduğunu ve bunun sorumluluğunun tamamen Ermeni tarafına ait olduğunu vurguladı.

Bakanlık “Azerbaycan Cumhuriyeti devlet sınırlarının ihlali ve Ermeni silahlı kuvvetlerinin ülkemiz topraklarına müdahalesi engellenmeye devam edilecektir. Ermenistan sorumlu davranmalı, komşu devletlerin sınırlarına ve toprak bütünlüğüne saygı göstermeli ve bölgedeki durumu kötüleştirebilecek provokasyonlardan kaçınmalıdır” açıklamasında bulundu.

Ermenistan'dan konuya ilişkin bir yanıt gelmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204