ABD'de Yine Polis Şiddeti: 9 Yaşındaki Siyahi Kız Çocuğuna İşkence!

ABD polisi 9 yaşındaki bir kız çocuğuna kelepçe takıp biber gazı sıktı.

ABD'de Yine Polis Şiddeti: 9 Yaşındaki Siyahi Kız Çocuğuna İşkence!

ABD'de, 9 yaşındaki bir kıza kelepçe takılıp biber gazı sıkılması gündeme bomba düştü.

ABD'nin New York eyaletinin Rochester şehrinde polisin 9 yaşındaki siyahi bir kız çocuğuna kelepçe takıp biber gazı sıktığı görüntüler tartışma yarattı.

Polis Şefi Yardımcısı Andre Anderson adı belirtilmeyen kızın ciddi bir akıl sağlığı sorunu yaşadığını, kendisinin ve annesinin hayatına son vermekle tehdit ettiğini aktardı. Bunun üzerine 29 Ocak Cuma günü polis ekipleri annenin çağrısı üzerine eve gitti. Teşkilatın yayınladığı vücut kamerası görüntülerine göre polis kıza kelepçe takıp kızı araca sokmaya çalıştı, direndiğinde de biber gazı kullandı.

Polis bu müdahalenin 'gerekli' olduğunu savunsa da Belediye Başkanı Lovely Warren bu müdahaleyi kınadı ve soruşturma sözü verdi. Dün basın toplantısı düzenleyen Warren "Videodan, çocuklarımızı ve aileleri desteklemek için daha çok şey yapmamız gerektiği anlaşılıyor. 10 yaşında bir çocuğum var. O bir çocuk, bebek. Bir anne olarak görmek istemeyeceğiniz bir video" ifadelerini kullandı. 

Rochester şehir konseyi üyeleri de polisin müdahalesini kınayıp polis yerine akıl sağlığı profesyonellerinin olaya müdahil olması gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204