Alman Polisinden Türk İş İnsanı Emre Tümsek'e 'Floyd' İşkencesi!

Duisburg’da polis, Türk iş insanı Emre Tümsek’i iş yerinin önünde darp etti. Alman polisinin bu şiddeti akıllara Geoge Floyd olayını getirdi.

Alman Polisinden Türk İş İnsanı Emre Tümsek'e 'Floyd' İşkencesi!

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan 43 yaşındaki yedek parça işi ve müteahhitlik yapan Emre Tümsek, işletmesinin önünde Alman polisinin şiddetiyle karşılaştı. Dışarıdaki gürültüye çıkan Tümsek, neler olduğunu sorması üzerine işletmesinin önündeki polislerin sert müdahalesiyle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Tümsek, "Dışarıdaki gürültü nedeniyle dışarı çıktım. Ne oluyor der demez. Polis şiddet uyguladı. Ters kelepçileyerek, çalışanlarımın gözü önünde darp edildim." diye konuştu.

‘BU DAVRANIŞI ASLA UNUTMAM’

Görüntülerde Alman polisi tarafından elleri bağlanarak ters kelepçe ile yere yatırılan Tümsek’in nefes almakta zorlandığı görüldü. Tümsek, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bir anda üzerime çuvallanıp yere yatırıp kelepçe taktılar. Tıpkı Amerika’daki George Floyd’a yaptıkları gibi boynuma diziyle bastırdı. Nefes almakta zorlandım ve bir anda aklıma Floyd geldi. Bir iş insanına hiç suçu yokken yapılacak iş değil bu. Ben, ‘Gelirim sizinle karakola, pasaportumu da getiririm’ dememe rağmen beni dinlemediler. Sonra karakola götürdüler, ters kelepçe ve maske ile beni 4 saat hücrede tuttular. Olayın şokunu üzerimden atamadım. Ailem de öğrendiğinde şoke oldu. Hepimiz çok perişanız. Hiç suçum yokken böyle bir şeyin başıma gelmesini kabul edemem. Hem Alman hem de Türk vatandaşı olarak hukuki yoldan hakkımı arayacağım. Bu işin peşini asla bırakmam. Ben, yirmiden fazla insana iş veriyorum. Otomobil parçası işimin yanı sıra inşaat işi yapıyorum. Şimdi Düsseldorf Havalimanı inşaatını yapıyorum. Yapılan bu davranışı asla unutmam.”

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER