İsviçre’de Türklere Bombalı Tehdit!

İsviçre Türk Toplumu (İTT) adlı sivil toplum derneğinin Rümlang’daki merkez binasının posta kutusunda patlamaya hazır bomba bulundu.

İsviçre’de Türklere Bombalı Tehdit!

İsviçre’deki Türk sivil toplum kuruluşlarının çatı organizasyonu olan İsviçre Türk Toplumu (İTT)’nun, Rümlang bölgesinde yer alan merkez binasında posta kutusunda patlamaya hazır bomba bulundu.

Terör örgütü PKK yandaşlarının defalarca saldırılarına maruz kalan ve yıllardır yaşadığı evi terk etmek zorunda kalan İTT Başkanı Şeref Yıldız, yaşanan olaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

KASABAYA GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Yıldız, “İTT posta kutusuna önceki gün saat 13.30-14.00 arası bomba koydular. Kutunun kapağı açık olduğu için durumu fark ettim. Hemen polisi aradım.” dedi.

Polisin bombanın gerçek olduğunu kendisine söylediğini aktaran Yıldız, “Polis, olayı çok ciddiye aldı. Hemen bölge kordon altına alındı ve tahliye başladı. Hatta kasabaya giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bizi de binanın dışına çıkardılar.” diye konuştu.

İSVİÇRE’YE “SORUMLULARI BULUN” ÇAĞRISI

Yıldız, dün 16.00-20.00 arası 4 saat polise detaylı ifade verdiğini belirterek, “İsviçreli yetkililere sorumluların bir an evvel bulunması ve hukuk önünde hesap vermesi çağrısında bulunuyorum. Tehditlerden dolayı Basel’de yıllardır yaşadığım evimden ayrılmak zorunda kalmıştım. Şimdi yaşadığım ikametgahı gizli tutuyoruz, polis de kayıtlara geçirmedi.” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER