Maske Takmadığı İçin Başına Gelmeyen Kalmadı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle maske takmayan 21 yaşındaki gencin sonu feci oldu. Maske takmadığı için gözaltına alındı, nezarette dayağa maruz kaldı.

Maske Takmadığı İçin Başına Gelmeyen Kalmadı

Tüyleri diken diken eden olay Kenya'da yaşandı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında zorunlu olduğu halde maske takmadığı için gözaltına alınan ve nezarette dövüldüğü ileri sürülen Dennis Lusava'nın cesedi nehirde bulundu. Lusava'nın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı.

Kenya Polis Faaliyetleri Gözetleme İdaresi (IPOA), 21 yaşındaki Lusava'nın ölümü sonrasında ülkenin batısındaki Lugari bölgesinde görgü şahitlerinin ifadesini almaya başladıklarını duyurdu.

Lusava'nın annesi Agnes Ambale, oğlunu gözaltına alındıktan sonra ziyaret ettiğini ve dövüldüğüne şahit olduğunu, bir sonraki gidişinde polislerin oğlunu serbest bıraktıklarını söylediğini aktardı. Nezarette işkence gördüğü ileri sürülen gencin cesedi geçen hafta Nzoia Nehri'nden çıkarılmıştı.

Lusava'nın ortadan kaybolması bölge sakinlerini kızdırmış, yerel halk bölge karakolunu ateşe vermişti. Salgın tedbirleri kapsamında geceleri sokağa çıkma yasağı uygulayan ülkede mart ayından bu yana 13 yaşındaki bir çocuk dahil çok sayıda kişi, polis tarafından öldürüldü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204