Putin'den Karabağ Açıklaması: Çatışmalar Ermenistan Toprağında Yapılmıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilimle ilgili 'Çatışmalar, Ermenistan topraklarında yapılmıyor.' dedi.

Putin'den Karabağ Açıklaması: Çatışmalar Ermenistan Toprağında Yapılmıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin,  Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilimle ilgili 'Çatışmalar, Ermenistan topraklarında yapılmıyor.' dedi.

Karabağ’da yaşananların "trajedi" olduğunu savunan Putin, "Çok endişeliyiz çünkü Azerbaycan, Ermenistan ve Dağlık Karabağ, buralarda yaşayan tüm insanlar bize yabancı değiller. Rusya’da yaklaşık 2 milyon Azerbaycanlı ve bundan daha fazla da Ermeni yaşıyor. Çok sayıda Rus vatandaşı, bu ülkelerle dostane ve akrabalık ilişkileri sürdürüyor. Bu elbette büyük bir trajedi. İnsanlar ölüyor. İki taraftan da büyük kayıplar var."  dedi.

Putin, şunları kaydetti:

"Bu anlaşma çerçevesinde Ermenistan’a karşı belirli sorumluluklarımız var. Bu çatışmalar, Ermenistan toprağında yapılmıyor. Rusya anlaşma çerçevesinde sorumluluklarını her zaman yerine getirir. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’la sürekli temas halindeyim. Rusya’nın müttefik olarak sorumluluklarını yerine getirmesi konusunda bir soru işareti yok."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204