Geleceğe Nefes: 60 Bin Fidan, Altmış Bin Öğretmenden

60 Bin Fidan kampanyası başlatan öğretmenler, atama taleplerini ve kampanyayı anlattı.

Geleceğe Nefes: 60 Bin Fidan, Altmış Bin Öğretmenden

Sosyal medyada başlattıkları ağaç dikme kampanyası ile kendilerinden çok fazla söz ettiren atanamayan öğretmenler, başlattıkları kampanyanın nedenlerini Toros Haber'e anlattı.

Hedeflerinin insanlığa ve doğaya fayda yaratarak seslerini duyurmak olarak belirten MEB Etkinlik Platformu sözcüsü Ömer Öğretmen, “basın açıklaması yaparak ya da meydanlarda olarak sesimizi duyurmaktan ise bu yola başvurduk” dedi.

FARKINDALIK PROJESİ BAŞLATTIK

Fidan kampanyasının öncülerinden Ömer Öğretmen, açıklamasına şöyle devam etti; “Biz beş yüz bin atanamayan öğretmen olarak doğaya ve okullara kavuşmak için farkındalık projesi başlatmış bulunmaktayız. Kampanyamızın ismini ‘Altmış Bin Fidan, Altmış Bin Nefes’ olarak belirledik. Amacımız doğaya can vermek. Biliyorsunuz, geçen dönemlerde ormanlarımızın nefesini kestiler. Bu sene pandemi süreciyle birlikte insanlarımız da doğaya uzaklaştı. Umutların tükendiği yerde umut fidanları yeşertmeyi hedefliyoruz. Hem insanlarımıza hem de doğamıza bir katkıda bulunmak amacındayız. Ünlülerden ve sendikalardan çok fazla destek geliyor.” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204