Özel Okul Öğretmenleri Ankara'da İndirimli Ulaşım İstiyor

Özel Öğretim Kurumları'nda çalışan öğretmenler, kamudaki öğretmenler gibi Ankara Kart uygulamasından indirimli yararlanmak istediklerini söyledi.

Özel Okul Öğretmenleri Ankara'da İndirimli Ulaşım İstiyor

Birlik Sendikası Özel Okul Öğretmenleri Bürosu, yaptığı yazılı açıklamada özel eğitim kurumlarında düşük ücretlerle çalıştırılan, kimi zaman maaşlarının ödenmemesi sorunuyla karşılaşan ve her fırsatta mobbinge uğrayan özel okul öğretmenlerinin şimdi de ulaşım masraflarıyla boğuştuğunu kaydetti.
Özel okul öğretmenlerinin günde en az 13 TL ödeyerek işe ulaşımlarını sağladıkları, bu masrafı karşılayamayacak durumda olduğunu belirten sendika. “Düşünüldüğünün aksine özel okulların çok büyük bir kısmında öğretmenlere servis hizmeti sağlanmıyor. Bu hizmetin sağlandığı pek çok okulda ise servis saatlerine yönelik düzenlemeler öğretmenlerin bu hizmetten yararlanmasını olanaksızlaştırıyor” dedi.

ANKARA'DA DA İNDİRİMLİ OLSUN

Açıklamada, kamuda çalışan öğretmenlere sağlanan indirimli öğretmen kartı uygulamasının pek çok ilde özel okul öğretmenlerini kapsamadığına işaret edilerek şu ifadeler kullanıldı:

’da özel okul öğretmenlerine sağlanırken Melih Gökçek yönetiminde gerekçe gösterilmeden kaldırılmıştır. Birlik Sendikası olarak, aldıkları ücretin ciddi bir kısmını gün geçtikçe artan ulaşım giderlerine ayırmak zorunda kalan öğretmenler için Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden indirimli ulaşım hakkı talep ediyoruz.”

İMZALAR TESLİM EDİLDİ

Açıklamaya göre, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na bağlı öğretmenler için başlatılan online imza kampanyasında bugüne kadar toplanan imzalar 25 Mart’ta Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Genel Müdür Yardımcısı Halit Özdilek’e sunuldu.

Ankara Kart uygulamasının değiştirilerek öğretmen indiriminin Özel Okul öğretmenlerini kapsayacak şekilde tekrar genişletilmesini isteyen sendika, “Biz de öğretmeniz! İndirimli ulaşım hakkımızdır! Hakkımızı almak için her adımı atmaya hazırız!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204