Türkiye-Azerbaycan İşbirliği Amacıyla 'Yol Arkadaşım' E-Twinning Projesi

İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma KOLÇAK ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize ŞİMŞEK'in kuruculuğunu yaptığı, 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor.

Türkiye-Azerbaycan İşbirliği Amacıyla 'Yol Arkadaşım' E-Twinning Projesi

İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma KOLÇAK ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize ŞİMŞEK'in kuruculuğunu yaptığı, 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi  eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor.

İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma KOLÇAK ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize ŞİMŞEK'in kuruculuğunu yaptığı, 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi  eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor. Farklı kültürlerin tanımanın yanında, dijital eğitime adaptasyon ve teknoloji kullanımının eğitim alanına entegrasyonunu hedefleyen projede birbirinden farklı etkinliklere yer verildi. Kitap okumanın binbir yolunu ortaya koyan Yol Arkadaşım Kitap Projesi sayesinde Azerbaycan'la iş birliği imkanını yakalamak oldukça büyük bir kazanç. 
Ocak ayında başlayıp Mayıs ayında sona erecek olan projenin amacı; öğrencilerin Türkçe dersinin temel hedefleri olan okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini ve kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmektir.
Bu proje ile öğrenciler , grup çalışması yapma, etkili öğrenme, üst düzey düşünme, yapılandırmacı öğrenme, bireysel öğrenme, sorumluluk alma gibi becerileri kazanacaklar, Z kuşağı olarak web 2.0 araçlarını keşfedecek ve belirlenen web 2.0 araçlarını etkin şekilde kullanacaklardır.
Birbirinden ilginç etkinliklerin yapıldığı projede Azeri kültürünü ve Türk kültürünü farklı açılardan tanıma imkanı da bulunmaktadır.

Proje sürecinde  5 Türk ve 5 Azeri okulu çalışma yürütecek.


İşte Projenini Türk Ortakları
1. Tekel Ortaokulu-İzmir-Çiğli/Türkiye
2. Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu-Ankara-Sincan/Türkiye
3. Ormanlı Ortaokulu-Zonguldak/Ereğli/Türkiye
4. Düşünür Koleji-Antalya-Muratpaşa/Türkiye
5. Sinan Göksun Ortaokulu- Sapanca/Türkiye
Projenin Azeri Ortakları
1. Elitar Gimnaziya-Bakü/Azerbaycan
2.Bakı, Heydər Əliyev Adına Lisey- Bakü/Azerbaycan
3.Baki, 62 Nomreli Mekteb Lisey- Bakü/Azerbaycan
4.Bakı Slavyan Univ.Nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi- Bakü/Azerbaycan
5.119 Nömrəli Tam Orta Məktəb- Bakü/Azerbaycan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER