Türkiye'den Azerbaycan'a 'Yol Arkadaşım' Kitap Projesi

Türkiye'den Azerbaycan'a 'Yol Arkadaşım' Kitap Projesi kapsamında 23 Nisan'da amatör sanatçıların katılımıyla şenlik yapıldı.

Türkiye'den Azerbaycan'a 'Yol Arkadaşım' Kitap Projesi

İzmir Çiğli Tekel Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Fatma KOLÇAK ve Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize ŞİMŞEK'in kuruculuğunu yaptığı, Ormanlı Ortaokulu/Zonguldak-Reyhan Oflaz ,Düşünür Koleji/Antalya- Tuğba Çakır,Sinan Göksun Ortaokulu/Sapanca-Arzu Yılmaz,Elitar Gimnaziya-Bakü/Azerbaycan-Ferqane İsayeva,Heydər Əliyev Adına Lisey- Bakü/Azerbaycan-Gunay Hamzeyeva ,62 Nomreli Mekteb Lisey- Bakü/Azerbaycan- Xanımgül Hasanova,Bakı Slavyan Univ.Nəzdində Məktəb Lisey Kompleksi- Bakü/Azerbaycan- Shafa Qurbanova ,119 Nömrəli Tam Orta Məktəb- Bakü/Azerbaycan Zamira Hasanova  olmak üzere toplam 10 öğretmen ve 50 öğrencinin yer aldığı Yol Arkadaşım Kitap Projesi  eTwinning yolculuğunda sağlam adımlarla ilerliyor.

Farklı kültürlerin tanımanın yanında, dijital eğitime adaptasyon ve teknoloji kullanımının eğitim alanına entegrasyonunu hedefleyen projede birbirinden farklı etkinliklere yer verildi. Kitap okumanın binbir yolunu ortaya koyan Yol Arkadaşım Kitap Projesi sayesinde Azerbaycan'la iş birliği imkanını yakalamak oldukça büyük bir kazanç. 


Projenin son etkinliği ise 23 Nisan'da düzenlenen şenlik oldu. Türkiye ve Azerbaycan'dan amatör sanatçıların katıldığı şenlikle proje amacına bir adım daha yaklaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER