Altın Alım Satımında Dikkat: Dolandırıcıların Yeni Yöntemi Pes Dedirtti

Altın dolandırıcılarının yeni yöntemi...

Altın Alım Satımında Dikkat: Dolandırıcıların Yeni Yöntemi Pes Dedirtti

Türkiye'de son yıllarda sahte altın artarken, dolandırıcıların yeni yöntemi "pes" dedirtti. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman vatandaşları altın alım satımında dikkatli olmaya çağırdı.

Altın alım satımındaki yeni dolandırıcılık yöntemi "pes" dedirtti. Artan dolandırıcılık vakalarına karşı Kuyumcular Odası altın alım satımında dikkatli olmaya çağırdı.

Yurt çapında sahte altın alım satımında artış yaşandığını ve dolandırıcılıkta yeni yöntemler denendiğini belirten Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, "Sahte altınlara güvenilir firmaların markasını basarak piyasaya süren şebekeler türedi" dedi. İşte "Altın Alım Satımında Dikkat" haberinin dikkat çeken ayrıntıları...

ALTIN DOLANDIRICILARININ YENİ YÖNTEMİ

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, altın dolandırıcılarına karşı kritik uyarılarda bulundu. Dolandırıcıların sahte altınlara güvenilir firmaların markasını bastığını dile getiren Başman, "Bunu yapanlar, mesleği bilen insanlar. Yani kuyumcu kandırıyor" ifadesini kullandı.

Sahte altınların güvenilir firmaların markalarının basılarak piyasaya sürüldüğünü söyleyen Başman, bu süreçte kuyumcuların da vatandaşların da çok zarar gördüğünü dile getirdi. Vatandaşları ve kuyumcuları  altın alım satımında dikkatli olmaya çağırdı.

Kuyumcuların sosyal medyada örgütlenerek sahtecilikle mücadeleye belirten Başman, dolandırıcıların gerçeğine çok benzeyen sahte altın ürettiğini, üstesinden ancak güvenilir ve odaya kayıtlı kuyumcularla çalışılarak gelinebileceğini söyledi. Başman birebir gerçeğine benzeyen bu ürünleri ayırt etmenin ancak eritme aşamasında mümkün olduğunu da dile getirdi.

Başman vatandaşları  altın alım satımındaki dolandırıcılığa karşı internetten altın alışverişi yapmamaya çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204