Genç Girişimciler Ata'nın Huzurunda

Büyük Taarruz Zafer Haftası’nın ilk gününde Başkentli genç girişimciler kalabalık bir heyetle Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı, bir kez daha 'Ne senden vazgeçeceğiz, ne senin eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’nden' sözünü verdi.

Genç Girişimciler Ata'nın Huzurunda

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu, M.Nezih Allıoğlu başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’ncu yıldönümü ve Büyük Taarruz Zafer Haftası nedeniyle Anıtkabir’e adeta çıkarma yapan Başkentli genç girişimciler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozalesine çelenk koydu, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen heyet adına Başkan Allıoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Ata’ya bağlılığa vurgu yapan Başkan Nezih Allıoğlu, deftere şunları yazdı:  

Sen Kurdun Biz Yaşatacağız

“Ülkemizin içinde bulunduğu tüm güç koşullara rağmen eşsiz liderliğinde Kurtuluş Savaşı kazanan bir milletin evlatları olarak huzurundayız. Tarihin akışını değiştiren, ulusumuzun geleceğini tayin eden ve Kurtuluş Savaşımızın sonucunu tüm dünyaya duyuran 30 Ağustos Zaferi’nin 99’ncu yıldönümünde de büyük bir gurur ve heyecan içerisindeyiz. Senin öncülüğünde Anadolu'da başlatılan hareketin hedefine ulaştığını duyuran Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı, Türk Ulusu'nun bağımsızlığı için neleri göze alabileceğini en anlamlı biçimde ortaya koymuştur. 
Bir ulusun kaderini baştan inşa ederek dünyayı kendine hayran bırakan Aziz Atatürk; bayrağımızın özgürce dalgalandığı yurdumuzda, tam bağımsız, lâik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu sen açtın, koruyup yaşatacak olan bizleriz.  Genç Girişim ve Yönetişim Derneği olarak huzurunda bir kez daha söz veriyoruz; ne senden vazgeçeceğiz, ne senin eserin olan Türkiye Cumhuriyeti’nden.” Genç girişimciler daha sonra Anıtkabir Komutanlığı’nda görevli bir subay eşliğinde müzeyi gezdi ve Anıtkabir Komutanı Albay Hakan Osman Sert’i ziyaret ederek, bir plaket takdim etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER