İş Dünyası Temsilcileri Buluştu: Kısa Çalışma Ödeneği Uzasın

GGYD’nin Allıoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, İç Anadolu Sanayici Ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Kurt’la görüşmesinde, iş dünyasını yakından ilgilendiren konular masaya yatırıldı.

İş Dünyası Temsilcileri  Buluştu: Kısa Çalışma Ödeneği Uzasın

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin, ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşlarıyla temasları sürüyor. Genç girişimciler bu kez de Ahmet Kurt başkanlığındaki, İç Anadolu Sanayici Ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (İÇASİFED)’nu ziyaret etti, iş dünyasını yakından ilgilendiren konularla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Federasyon başkanı Kurt, İÇASİFED, TÜRKONFED ve sahip oldukları network hakkında bilgi verdi, "Yeni normalleşme döneminde iş dünyasını temsil eden STK’larla önemli iş birliklerimiz olacağına, mutlaka olması gerektiğine inanıyorum” dedi. Başkan Kurt, GGYD’yi, İÇASİFED'e üye olmaya da davet etti.

Sahadan Gelen Talep, KÇÖ Uzasın

GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu da kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yüz yüze görüşmelere ağırlık verdiklerini anımsattı. Salgın sürecinden en fazla etkilenen kesimin reel sektör olduğunun altını çizen Başkan Allıoğlu, “Yeni normalleşmede de en çok iş dünyasının desteğe, seslerini duyurmaya ihtiyacı var. Bu anlamda bizlere, ekonomi tabanlı STK’lara çok büyük görevler düşüyor. Sanayicimizin de, işadamlarımızın da, girişimcilerimizin de şu an beklentisi, salgın yaralarını sarmak için finansman destek. Özellikle Kısa Çalışma Ödeneği bu anlamda önemli bir açığı kapatıyor. Malum, ödeneğin yasal uzatma süresi, bu ay sonunda doluyor. Sahadan gelen, üyelerimizden gelen taleplerin başında, bu sürenin yılsonuna kadar uzatılması isteği var. Toparlanma sürecinde KÇÖ’nün devam etmesi tek bir personelin bile işten çıkarılmadan hayatına devam etmesi, mal ve hizmette çarkların yeniden hızlanması açısından hayati önem taşıyor. İş dünyasının sesine mutlaka kulak verileceğine yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER