Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Flaş Gelişme!

Kısa çalışma ödeneği uygulamasının süresi uzatılıyor.

Kısa Çalışma Ödeneği Hakkında Flaş Gelişme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada tüm sektörleri kapsayacak şekilde; Nisan, mayıs, haziran aylarında kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edileceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörü temsilcilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Toplantıya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, milletin evinde turizm sektörünün temsilcileriyle verimli bir istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Toplantıda, turizm sektörünün sorunlarını, beklentilerini gözden geçirdiklerini, sektörel kazanımları nasıl daha ileri götürebileceklerini ele aldıklarını aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Toplantımız esnasında sektör temsilcilerimizin talepleri doğrultusunda tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam edilme kararı aldık.

Ayrıca turizm sektöründe mayıs sonu sona eren KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam etmesinin de yararlı olacağını değerlendirdik ve bu konuda karar aldık."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER