Tarih Verildi: Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı. Bakan Selçuk, Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Tarih Verildi: Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatırılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı. Bakan Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını açıkladı.

Bakan Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER