PTT Çalışanları Ankara Yolunda!

PTT'de çalışan sendikalı taşeron işçilere yönelik işten çıkarmalara tepki gösteren PTT emekçileri haklarını aramak için Ankara yolunda.

PTT Çalışanları Ankara Yolunda!

Sendikalı işçiler müzakerelerden sonuç alınamaması halinde 1 Şubat'ta Ankara PTT Genel Müdürlüğü önüne giderek seslerini duyuracaklarını açıkladı. Yayınladıkları video mesajda "36 gündür İstanbul ve İzmir'den sesimizi duyurmaya çalıştık, biz haksızlığa uğradık. Henüz sesimizi duyuramadık. Mecburen sesimizi duyurmak için Ankara'ya yürüyeceğiz" ifadelerini kullandılar.

“TOPLAMDA 15 ARKADAŞIMIZ İŞTEN ATILDI”

PTT Sen Genel Başkanı Halit Büyük daha önce yaptığı açıklamada, İstanbul’daki arkadaşlarının yüz kızartıcı suçları düzenleyen 29. maddeden işten atıldığını belirterek, “Bu maddeden çıkartabilmeleri için önce soruşturma yapmaları ifade almaları lazım. Bir süreç olması lazım. Hiçbir süreç yok. Başka bir yerde işe dahi giremiyorsun bu madde ile atılınca. Toplamda PTT Sen ve Kargo Sen’den olmak üzere toplam 15 arkadaşımız işten atıldı. Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Bizim gücümüzü kırmaya üyelerimizi istifa ettirmeye çalışıyorlar. Burada Anayasa maddesi çiğnenmektedir. Yetkilileri bu hukuksuzluğa dur demeye çağırıyorum” dedi.

İŞÇİLERDEN ÜÇ TALEP

Sendika üyelerinin ortak yazılı açıklamasında şu talepler yer aldı:

1- PTT’nin sendikamız üzerinde uyguladığı baskılara derhal son verilmeli,

2- Sendikal sebeplerle işten çıkarılan herkesin derhal işe iade edilmesi,

3- Sendikal sebeplerle zorunlu ücretsiz izine çıkarılanların derhal işine dönmesini talep ediyoruz.

Bizler bu taleplerimiz ne sendika başkanı Halit, ne yönetici Süleyman, ne de temsilci Mirza olarak söylüyoruz. Biz bunları bütün PTT taşeron işçileri adına söylüyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner205

banner204