Boğaziçi ADK'dan Skandal Paylaşımlara Sert Tepki

Ermeni Soykırımı yalanını destekleyen Boğaziçi Dayanışması'na tepki Boğaziçi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nden geldi.

Boğaziçi ADK'dan Skandal Paylaşımlara Sert Tepki

Ermeni Soykırımı yalanını destekleyen Boğaziçi Dayanışması'na tepki Boğaziçi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü'nden geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü (ADK) ise Twitter hesabından paylaştığı dizide "Sözde Ermeni Soykırımı, Türkiye düşmanlarının tarihsel yalanıdır.” açıklamasında bulunarak, AİHM Perinçek-İsviçre Davası kararına ve Mustafa Kemal’in 1915 olayları ile ilgili sözlerine yer vererek söz konusu paylaşıma karşı çıktı.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Sözde Ermeni Soykırımı, Türkiye düşmanlarının tarihsel yalanıdır!

Türk milletinin zaferle çıktığı başta Perinçek-İsviçre davalarında AİHM nihai kararı vermiştir:

Hiçbir devlet, hiçbir kurum, hiçbir kişi sözde "Ermeni soykırımını" tanıyamaz, tanıyan kararlar yok hükmündedir.

Türk milleti 1915’te vatanını savunmuştur!

Katil ve işkenceci Ermeni çetelerine karşı halkını savunmuştur!

Emperyalizm destekli bölücülere karşı bayrağını savunmuştur!

Türkiye'yi bu haklı savunmasından dolayı ancak onun bağımsızlığına kastedenler suçlar!

Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta "Şüphe etmemek gerekirdi ki, Ermeni kıtali konusundaki sözler gerçeğe uygun değildir... Ermeniler gördükleri koruyuculuktan cesaret alarak bulundukları yerlerdeki Müslümanlara saldırmaktaydılar" diyor. Ve son olarak şöyle ekliyor: "Canlarının ve bağımsızlıklarının korunmasından başka bir şey istemeyen Müslümanlara karşı uygulanan bu zulüm ve yok etme politikası, uygar dünyanın dikkatini çekecek ve onları insafa getirecek nitelikteyken, aksinin yapıldığını iddia ederek ondan vazgeçilmesini isteme gibi bir teklif nasıl ciddi olarak kabul edilebilirdi?"

Boğaziçi Dayanışması geçmişin ve şimdinin bütün teröristlerine sahip çıkıyor. Asıl katiller Boğaziçi Dayanışması' nın özgürlük istediği HDP/PKK mensuplarıdır. Ellerinde her kesimden insanımızın kanı olduğu bu insanlara kol kanat gerenlerin, şimdi de o zamanların etnik bölücülerine, emperyalist işbirlikçilerine kucak açması gayet tutarlıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER